Dovolená v Rakousku na vzestupu

Tisk Email

Přestože se loňský rok z důvodu ekonomické situace netěšil právě nejlepším prognózám, Rakousko úspěšně potvrdilo, že pro české návštěvníky je nadále oblíbenou a blízkou destinací.

V roce 2009 zaznamenalo Rakousko nový rekord, pokud jde o návštěvníky z České republiky. Podle předběžných propočtů úřadu Statistik Österreich bylo dosaženo díky počtu 1,954.000 registrovaných přenocování přírůstku o 9,9%. U příjezdů došlo k nárůstu o 6,3% na 555.700.

Stále vzrůstající oblibě se těší letní dovolená na rakouských horách, u jezer, v sedle kola na cyklistických stezkách i ve městech. Vždyť jen od května do října 2009 zaznamenal rakouský turismus, pokud jde o hosty z České republiky, 217.000 příjezdů (+8,7 %) a 622.600 přenocování (nárůst o 11,3 %) a zlomil tím všechny dosavadní rekordy. Největší přírůstek zaznamenaly v tomto směru Korutany, Vorarlbersko a Burgenland, největší podíl na přenocováních získalo Salcbursko a Tyrolsko.

Rakousku se tak podařilo získat silný podíl na tuzemském turistickém trhu, neboť podle českých statistik došlo například v 2. čtvrtletí 2009 (duben – červen) k poklesu delších dovolených v zahraničí o 17 %.

Díky těmto výborným výsledkům se Česká republika zařadila na 7. místo mezi nejdůležitějšími zahraničními zdrojovými trhy rakouského cestovního ruchu a předstihla tak v uplynulém roce Francii.

Rakousko si však tváří v tvář hospodářské recesi velmi dobře udrželo své postavení i na mezinárodním trhu a získalo i další tržní podíly

Rakouské turistické podniky ubytovaly v roce 2009 32.3 mil. hostů (-1%). Příjezdy domácích rakouských hostů dosáhly s cca. 11 mil. (+2,6%) nové maximální hodnoty. Domácí trh je tak nyní největším zdrojovým trhem (před Německem). Počet zahraničních hostů (21,3 mil.) klesl o 2,7%.

S ohledem na globální recesi byl v období od od května do října velmi potěšitelný výsledek příjezdů a přenocování důležitých návštěvnických zemí: Rakousko (tedy domácí trh): + 1,6%, Německo  -2,6%, Nizozemí -1,2 %, Švýcarsko +2,2 %, Velká Británie -16,8,%, Itálie +1,3%, Polsko -0,3%, Maďarsko -7,4%, Rusko -12,4%

Strategie Österreich Werbung, spočívající v zesílení marketingových aktivit v blízkých a sousedních zemích, byla tedy korunována úspěchem a my bychom chtěli na tomto místě srdečně poděkovat českým cestovním kancelářím za vynikající spolupráci! Zdroj: RNTC
Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři