Dovolená s dítětem bez rodičů? Na co si dát pozor

Tisk Email

Na co si dát pozor, pokud cestuje nezletila osoba v doprovodu jiné osoby, než je rodič nebo zákonný zástupce?

Pokud navíc cestuje nezletilá osoba v doprovodu jiné osoby než je rodič nebo zákonný zástupce, je potřeba si u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu ověřit, zda mimo platného cestovního dokladu nebude vyžadován také písemný souhlas rodičů (zákonných zástupců) s cestou dítěte do zahraničí.“ Návrh vzoru souhlasu v českém a anglickém jazyce je volně ke stažení na stránkách Ministerstva zahraničních věcí. zde

V dnešní době je nutné také zkontrolovat vstupní podmínky z důvodu opatření covid-19. Pokud cestuje dítě bez doprovodu rodičů/zákonných zástupců, může být jiná věková hranice pro dítě pro splnění vstupních podmínek. Některé státy nastavují věkovou hranici pro děti, které nemusí mít test (očkování či prodělání covidu) jen z důvodu, že žijí s rodiči/zák. zástupci v jedné domácnosti. Pokud tak dítě cestuje s prarodiči, nemusí být výjímka pro děti platná! Např. pokud dítě cestuje s prarodiči do Chorvatska, musí také splňovat podmínky vstupu, není na něj ustanovena výjímka věku.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři