Dominikánská republika: Turistické karty budou v ceně letenek

Tisk Email

Nová vyhláška začne platit ve středu 25. dubna 2018.
Podle informací zveřejněných Národní radou pro daňové záležitosti Dominikánské republiky (Dirección General de Impuestos Internos de la República Dominicana) budou poplatky za tzv. turistické karty zakomponovány do cen letenek.

Vyhlášku upravuje dekret č. 08-2018 vydaný 5. dubna 2018 a č. 430-17 ze 4. prosince 2017.
Nová pravidla se vztahují na letenky zakoupené dne 25. dubna 2018 a následovně. Platby turistických karet budou v kompetenci leteckých společností, kterým nyní běží několikatýdenní lhůta na implementaci do systémů.
Letenky zakoupené v období před 25. dubnem 2018 s datem odletu po tomto datu turistickou kartu nezahrnují, pro vstup do země si ji turisté musí obstarat jako doposud.
Turistickou kartu (10 USD) definuje zákon č. 199-67:

„Turistická karta umožňuje vstup na území Dominikánské republiky za turistickými účely. … Turistou se rozumí osoba, která v zemi pobývá po časově omezenou dobu za účelem trávení volného času, odpočinku, ze zdravotních, náboženských, akademických či žurnalistických důvodů, nebo v případě účasti na konferencích a podobných aktivitách, s výjimkou lukrativních zájmů.“
Turistická karta je po vstupu do země platná po dobu 30 dní. Zakoupit ji lze online přes webové stránky: https://www.dgii.gov.do/Tturistaweb/, nebo po příletu na letišti v Dominikánské republice.
Více informací naleznete na webových stránkách: www.dgii.gov.do.

Kontakt:
Ministerstvo cestovního ruchu / Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Štěpánská 611/14
110 00 Praha 1
Tel.: + 420 222 231 078
E-mail: prague@godominicanrepublic.com

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři