Dominikánská republika - ráj pro celou rodinu

Tisk Email

Praha, 29. října 2018. - Dominikánská republika je dovolenkovým rájem, který si můžete užít mnoha způsoby, a to i s celou rodinou. Téměř všechny hotely a rekreační rezorty nabízejí speciální animační aktivity a programy pro děti, a umožňují tak vychutnat si pobyt v Karibiku i s dětmi. Samozřejmě i mimo hotely se najdou místa, z nichž si děti odnesou nezapomenutelné zážitky.

Na severu země ve městě Puerto Plata leží Ocean World Adventure Park, komplex volnočasových aktivit určený pro rodinné výlety, kde je možné se zblízka setkat s delfíny, lachtany nebo žraloky. Dokonce si s některými z těchto majestátních mořských zvířat můžete i zaplavat.

I hlavní město Santo Domingo je báječným cílem rodinných výletů. Z široké škály atraktivit uveďme například Peképolis, tematický park, kde si děti hrají na dospělé. Je to „město“ vytvořené dětem přímo na míru a děti si v něm vyberou povolání, ve kterém se chtějí rozvíjet: kuchař v pizzerii, doplňovač zboží či pokladní v supermarketu, vědec v laboratoři... Peképolis se nachází v obchodním centru Silver Sun Gallery a je jedním z největších lákadel, jak strávit volný čas s rodinou, protože v něm najdou zábavu i dospělí v době, kdy děti plní své úkoly.

Další atraktivitou Santo Dominga je bezpochyby akvárium Aquamondo ležící v obchodním centru Sabil. Má rozlohu 1600 m2, na kterých představuje život pod hladinou moří a oceánů v Karibiku i v dalších oblastech světa. Samozřejmostí jsou komentované prohlídky přibližující dětem živočišné a rostlinné druhy. Kromě fascinující exkurze do podmořského světa nabízí i vzdělávací programy včetně těch věnujících se zvýšení povědomí o ochraně moří, oceánů a jejich obyvatel.