Den ptactva v Zoo Jihlava

Tisk Email

Zoo Jihlava zve všechny návštěvníky na tradiční oslavu Dne ptactva v neděli 31. března.

Lidé se mohou těšit na první letošní letové ukázky sov a dravců v 11 a v 15 hodin a další bohatý doprovodný program, který společně se zaměstnanci zoo pomohla připravit i ČSOP Jihlava. Tato část nazvaná „Není jeřáb jako jeřáb bude probíhat ve vzdělávacím centru jihlavské zoo PodpoVRCH od 10 do 15:30 hodin. Veškerý doprovodný program bude probíhat v rámci běžného vstupného do zoo.

Ve 14 hodin v africké vesnici Matongo se mohou zejména děti těšit na pohádku „O Perníčkovi″, kterou ve formě muzikálu čerstvě upekli herci z Horáckého divadla Jihlava.

Tak jako každý rok budou mít nositelé ptačího příjmení na Den ptactva 50% slevu na vstupném do zoo a mohou se zúčastnit losování o ptačí budky a další ornitologické ceny.

Protože ptákem roku 2019 je hrdlička divoká, tak budou mít všichni Hrdličkovi vstup do Zoo Jihlava zcela zdarma!

Klubový večer zavede návštěvníky do Patagonie

O zvířatech a přírodě jihu amerického kontinentu přijede povyprávět Mgr. Pavla Říhová z odboru ochrany přírody České inspekce životního prostředí, kde pracuje jako vedoucí odboru ochrany přírody, lesa a CITES.

Novinkou bude po přednášce možnost procházky s průvodcem k vybranému živočichovi z dané oblasti – tentokrát k expozici pásovců kulovitých. Vstupné na akci je 40,- Kč. Vstup do zoo není k účasti na akci nutný, stejně jako rezervace předem.

Zoologická zahrada Jihlava, příspěvková organizace

Zoo Jihlava je nejnavštěvovanějším turistickým cílem krajského města Jihlava i celého kraje Vysočina. Její kořeny sahají do 50. let minulého století, kdy v Jihlavě vznikl první zookoutek. Ten se časem rozrostl natolik, že v roce 1982 získal statut zoologické zahrady, která je dnes domovem pro přibližně 250 druhů živočichů v počtu téměř 1 300 jedinců. Zoo Jihlava je koncipována jako Zoo pěti kontinentů, což znamená, že živočichové jsou chováni v expozičních celcích podle místa jejich přirozeného výskytu. Specializací jihlavské zoo je především chov malých i velkých kočkovitých šelem, plazů a primátů. V posledních letech dostala zoo zcela novou tvář díky výstavbě mnoha nových pavilonů a atraktivních expozic. Pro své návštěvníky připravuje kromě tradičního programu také zpestření v podobě dalších rozmanitých akcí. Ročně jejími branami projde v průměru přes 300 tisíc návštěvníků a toto číslo každoročně stále stoupá. www.zoojihlava.cz 

Kontaktní osoby pro média:

Martin Maláč

tiskový mluvčí, Zoo Jihlava

Mobil: 736 631 856,
email: malac@zoojihlava.cz

Mgr. Martina Rychetská

PR manager, DENDRIT s.r.o.

Tel: 567 301 011, mobil: 731 110 557,

email: mrychetska@dendrit.cz

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři