Chorvatsko - rychlejší doprava na nejfrekventovanějších trasách

Tisk Email

Na nejfrekventovanější chorvatské dálnici číslo A1 Záhřeb - Split - Dubrovník byly pro provoz otevřeny oba tubusy tunelu "Mala Kapela" a " Sveti Rok". Uvedením dálnice do provozu v plném razsahu byly odstraněny veškeré problémy, které vznikaly kvůli dopravním "úzkým hrdlům" při zesíleném provozu ve dnech směn turistů.

Do všech tubusů uvedených tunelů jsou zabudovány nejmodernější sledovací a pohonné systémy v Evropě. Aby se snížila možnost vytváření dopravních zácp v tomto úseku, byly v Demerje - tři kilometry před nájezdem Lučko, na kterém probíhá platba mýtného při nájezdu ze Záhřebu, postaveny terminály pro elektronickou platbu mýtného systémem ENC. Příslušné zařízení musí řidič umístit za přední sklo. Signál tohoto zařízení poté přijímá anténa instalovaná před vjezdem na dálnici. Vozidla musí projíždět rychlostí menší než 40 kilometrů a v Demerje jsou k dispozici dva takovéto vjezdy.

V případě, že ENC zařízení není umístěno za čelním sklem, závora na vjezdu se nezvedne a vozidlo bude vráceno na vjezd Lučko, kde probíhá platba mýtného v hotovosti.

Mimo dvou vjezdů v Demerje je na dálnici Záhřeb - Rijeka otevřeno ještě deset vjezdů pro elektronické placení mýtného. Dva vjezdy jsou určeny pro ENC a na ostatních osmi vjezdech mohou řidiči použít k úhradě mýtného kartu Smart, kartu Ina a běžné karty Maestro, Visa a Visa Electron.

Pro řidiče, kteří přijíždějí z Maďarska a jiných východních zemí, je otevřen starý hraniční přechod Goričan, přes který budou jezdit pouze nákladní vozidla a dojde tak k zrychlení provozu i na dálnici z maďarských hranic do Záhřebu.
Zdroj:Chorvatské turistickésdružení

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

Hlavní mediální partneři: