Chcete do Kanady? Nezapomeňte na eTA!

Tisk Email

Od 15. března 2016 zavedla Kanada pro všechny občany ze zemí, se kterými platí bezvízový styk, tzv. elektronickou registraci „eTA – electronic Travel Authorization“. Ta je nutná pro všechny, kdo se do Kanady dopraví letecky. Naopak tato povinnost neplatí při vstupu do země po zemi nebo příjezdu lodí. Registrace je určená pro dočasný pobyt, tedy například pro turisty, obchodníky nebo pracovníky na služebních cestách.

Až do 30. září 2016 běží období tzv. „shovívavosti“, během kterého probíhá informování veřejnosti ve všech zemích s bezvízovým stykem. Od 1. října 2016 bude umožněn vstup do letadla, které míří do Kanady, pouze cestujícím s platnou eTA registrací. Navíc tato registrace není ještě plnou vstupenkou do Kanady, protože letecká společnost může v určitých situacích odepřít vstup na palubu u podezřelých osob.

Postup pro získání elektronické autorizace je velmi jednoduchý: zájemce o registraci prostřednictvím stránek http://canada.ca/eta vstoupí do systému, kde postupně zadá jednotlivé údaje o své osobě a po dokončení formuláře provede úhradu pomocí platební karty. Obratem je mu do emailové schránky doručena odpověď.

Cena za registraci je 7 kanadských dolarů, registrace platí 5 let nebo po dobu platnosti cestovního pasu, ke kterému se vztahuje. Po dobu platnosti je možné Kanadu navštěvovat opakovaně – není tedy potřebné před každou cestou provádět registraci znovu. Zároveň není potřeba tisknout žádné potvrzovací dokumenty, samozřejmě musí mít cestující ten správný pas, ke kterému se registrace vztahuje.

I přesto, že k registraci stačí v podstatě jenom mobilní telefon připojený k internetu a platební karta, doporučuje Asociace nenechávat vyřízení na letiště před odletem, ale registraci provést již při plánování cesty.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři