Bohemian Carnevale letos ovládne Prahu na 10 dní

Tisk Email

Asociace cestovních kanceláří České republiky je partnerem třetího ročníku kulturně-společenského festivalu Bohemian Carnevale. Desítky akcí pro dospělé, děti, obyvatele Prahy i turisty, odbornou i širokou veřejnost, budou probíhat ve dnech 13. až 24.2.2009 na mnoha místech především v historickém centru Prahy. Sídlem festivalu bude opět barokní Clam-Gallasův palác v Husově ulici.

Před třemi lety se Praha znovu připojila k ostatním evropským i světovým metropolím, pro které oslavy masopustu či karnevalu znamenají často vrchol společenské sezóny.

Ředitelka festivalu Zlatuše J. Müller poznamenává: „Slavnosti tohoto typu jsou celoevropským kulturním dědictvím, jak v Čechách, tak v Evropě, po více než sedm století. I u nás mají obrovskou historickou tradici, která ale v dobách komunistického režimu přežívala především na venkově nebo v jednotlivých částech velkých měst díky nadšencům a různým zájmovým skupinám. Bohemian Carnevale se snaží oživit ducha městského karnevalu, který vždy patřil do ulic i do paláců, snaží se poskládat jednotlivé střípky mozaiky do jedinečného obrazu bohémské fantazie, talentu a originality. Novinkou letošního ročníku karnevalu je rozšíření programu na dva víkendy."

Dvěma ročníky prověřená struktura programu, o níž hovoří Zlatuše J. Müller, zůstává pro letošek zachována, každý blok je ale oproti loňsku obohacen o nové akce nebo vylepšen tak, aby byl pro návštěvníky festivalu atraktivnější a zároveň přístupnější.

DIVERTIMENTO FURIOSO - alegorické průvody masek v pražských ulicích
GALACTICOS - scéna zázraků v Clam-Gallasově paláci v Husově ulici
SALON - místo setkávání všech malých i velkých karnevaliérů a karnevaliérek v paláci Clam-Gallasů
CUISINE D´ALCHIMIST - svátek gurmetů a přehlídka toho nejlepšího především z české masopustní kuchyně

Více info ZDE

(Zdroj: BohemianCarnevale)

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři