Bezbariérové cestování v Německu

Tisk Email

Frankfurt nad Mohanem, 3.dubna 2019 – Od nynějška bude databáze „Reisen für Alle“ (cestování pro všechny) dostupná na webových stránkách www.germany.travel pod záložkou „Barrierefreies Reisen“ (bezbariérové cestování) v němčině a v angličtině. Díky tomu budou poprvé jak hostům ze zahraničí, tak i partnerům mezinárodního odvětví cestovního ruchu na jednom místě dostupné informace o bezbariérovosti turistických zařízení a nabídek v destinaci Německo.

Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva Německé turistické centrály (DZT), k tomu uvádí: „Pro přibližně deset procent cestujících jsou nezbytné bezbariérové nabídky. Díky spuštění databáze bude s okamžitou platností on-line k dispozici asi 1 500 prověřených bezbariérových nabídek. Cestovní kanceláře i lidé s fyzickým či kognitivním omezením si tak mohou vyhledávat aktuální informace o bezbariérových nabídkách od plánování cesty až po organizování aktivit v průběhu cesty po Německu. Databáze se bude neustále rozšiřovat.“

Projekt „Reisen für Alle“ (cestování pro všechny) financuje Spolkové ministerstvo hospodářství a energie. Vývoj projektu zajistil Německý seminář pro turistiku (Deutsches Seminar für Tourismus / DSFT) ve spolupráci s centrálou „Tourismus für Alle Deutschland (NatKo)“ (Turistika pro všechny), v rámci několikaleté spolupráce a po odsouhlasení s organizacemi zúčastněných stran a se subjekty činnými v cestovním ruchu.

„Projekt, který jsme vyvinuli ve spolupráci s DZT a s mnoha dalšími partnery, poskytuje poprvé celostátně platné označení v oblasti bezbariérového přístupu. Předáním systému nabízí databáze reprezentativní průřez bezbariérovými nabídkami poskytovatelů služeb v cestovním ruchu. Databáze „Reisen für Alle“ je navržena tak, aby se certifikačního procesu mohl zúčastnit každý podnik. Zájem je každopádně velký“, doplňuje Rolf Schrader, jednatel DSFT.

Informace nutné k certifikaci podniků a přijetí do databáze podrobně shromažďují školení tazatelé a hodnotí je pomocí jasných kritérií kvality. Hosté mohou nahlížet do podrobných informací o bezbariérovosti prověřovaného objektu, což přispívá k lepší transparentnosti a spolehlivosti.

Nabídky obsažené v databázi jsou členěny podle turistických služeb, jako například ubytovacích zařízení, gastronomie, cesta tam a zpět, zajímavosti, výlety a nakupování. Mimoto nabízí přímý přístup k turistickým regionům, inspiracím pro dovolenou a turistickým destinacím označeným pečetí „Prověřená bezbariérovost“. Klienti mohou v databázi vyhledávat textovým vyhledáváním, podle volitelných kritérií, jako je vybavení objektu a pomocí interaktivní mapy.

Podrobné informace o nabídkách bezbariérového cestování v Německu naleznete na webových stránkách www.germany.travel/barrierefrei.

Zdroj:
Deutsche Zentrale für Tourismus e. V.
c/o AHK – Česko-německá obchodní a průmyslová komora
Václavské náměstí 40, 110 00 Praha

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři