Berlín - město kultury

Tisk Email

Berlín je významným evropským městem kultury, a to především městem současné architektury. Kromě velkých architektonických projektů, řady muzeí a slavných kaváren na ulicích Kurfuerstendamm a  Fridrichstrasse nelze opomenout také např. budovu DG Bank od architekta F.O.Gehry 1996-1998. Podrobné informace lze nalézt na www.museumsportal-berlin.de.

altNejznámější muzea nalezneme na Museum Insel (Muzejní ostrov). Zde sídlí pět muzeí vybudovaných v letech 1824 – 1930, mj. Pergamonmusee - Pergamonské muzeum s antickými sbírkami, které je od roku 1999 součástí světového kulturního dědictví UNESCO, dále po rekonstrukci otevřené Bode-Museum a Neues Museum, to bylo znovuotevřeno v roce 2009 a nachází se zde nová stálá expozice egyptského umění, dále Altes Museum a Alte National Galerie. Nelze opomenout také velmi krásné Židovské muzeum od architekta D. Liebeskinda z roku 1999.

altTeď na jaře je nejnavštěvovanější výstavou expozice v Neues Muzeum In the Light of Amarna, 100 Years of the Nefertiti Discovery. My, kteří máme rádi staroegyptské památky, pro nás je to výstava roku, a to velmi zdařilá.

Z centra města mne zaujala zajímavá část Berlína Mitte Hackesche Markt a Hackesche Hoeffe. Je to komplex devíti dvorů zdobených secesní mozaikou, ve kterých se nachází slavná kavárna Chameleon, hotel, kino, galerie, prodejny odborné literatury a berlínského skla a další obchody a galerie.

altMěsto žije novými impulzy. Je to město budoucí Evropy a mladých lidí. Zabrali si ho mladí programátoři a nové firmy z celé Evropy. Zajímavé pro nás je i to, že v Berlíně se jezdí hodně na kolech a na ulicích jsou vystaveni velcí různě pomalovaní medvědi - znak Berlína.

Berlín stojí za návštěvu za každého počasí, vlakem z Hlavního nádraží Praha jsou to 4 hodiny a 20 minut na Hauptbahnhof Berlin, a to je také hodno architektonického obdivu.

Autor: Alena Wišová

Zdroj: Evropsko-ruská banka, a.s.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři