Asociace partnerem akce Austerlitz 2015

Tisk Email

Asociace cestovních kanceláří České republiky se stala partnerem projektu Austerlitz 2015. Tato vzpomínková akce je věnována tématu bitvy u Slavkova.

Jednotlivé akce proběhnou postupně na různých místech:

Napoleonské dny 2015 (14.–16. srpna) připomenou 246. výročí Napoleonova narození. Jde o tradiční akci Projektu Austerlitz a Středoevropské napoleonské společnosti, které ji pořádají od roku 2003 ve Slavkově, ve Tvarožné a v Praci.

Austerlitz 2015, hlavní vzpomínková akce věnovaná napoleonské historii ve střední Evropě proběhne na slavkovském bojišti ve dnech 5. – 6. prosince 2015. Hlavními body programu budou sobotní bitevní ukázka pod kopcem Santon (14:00), za účasti až 2000 vojáků v dobových uniformách, 120 koní a 20 děl, a nedělní pietní akt na Mohyle míru, místě nejtěžších bojů bitvy tří císařů (12:00). Součástí programu bude řada doprovodných akcí zahájených již v předcházejícím týdnu v Brně a na dalších místech; 2. prosince 2015 proběhne na Staré poště pozořické seminář věnovaný historii bitvy u Slavkova, tažení, vojenské historii a re-enactmentu.

Pressburg 2015 bude součástí slavkovských vzpomínkových akcí, na které naváže, a její program bude věnován 210. výročí podpisu prešpurské (bratislavské) mírové smlouvy, jež v důsledku bitvy u Slavkova ukončila válku třetí protifrancouzské koalice mezi Francií a Rakouskem.

Vzpomínkové akce nejsou oslavou Napoleona či jeho vítězství, a už vůbec nejsou oslavou války či bitvy. Mezinárodně politické a válečné události, jež ve své době Evropu zásadním způsobem ovlivnily, a i dlouho po ní rozdělovaly, se s odstupem staly prostředkem k setkávání a společným zájmem mnoha lidí z mnoha zemí světa. Cílem akcí je připomínka a podpora poznávání společné evropské historie.

 

 

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři