70. výročí lidické tragédie v roce 2012

Tisk Email

V příštím roce uplyne již 70 let od vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. S tímto významným výročím je spojeno mnoho doprovodných akcí, ale také novinky, které každý návštěvník jistě ocení.

V den zahájení návštěvnické sezóny, 29. března 2012, bude v recepci muzea Památníku Lidice umístěn model bývalé obce Lidice, který poskytne návštěvníkům dosud nepředstavitelný pohled do lidického údolí před rokem 1942.

Další novinkou, která návštěvníky v PL čeká, je projekt „ROZEZNĚNÍ“, který bude spuštěn 8. června 2012. Tato služba přiblíží návštěvníkům, pomocí mobilního telefonu, každodenní život Lidic před jejich tragickým zánikem. Přímo na pietním území, v místech kde stávala původní obec Lidice, inspiruje toto umělecké zvukové drama posluchače k hledání širší paměti místa.

Novou tváří se bude pyšnit od 29. března 2012 také stálá sbírka moderního umění v Lidické galerii. Umělecké skvosty zvučných evropských i světových autorů osloví zajisté nejen odbornou, ale i laickou veřejnost.

Ten, kdo by dával přednost dětské tvorbě, si zajisté přijde na své od 1. června 2012 v prvním patře Lidické galerie, kde budou vystaveny oceněné práce malých výtvarníků, 40. ročníku „Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice“.

Mezi krátkodobé výstavy, pořádané v Lidické galerii, se tentokráte zařadí také celostátní výstava poštovních známek „Lidice 2012“.

V Památníku Lidice je otevřeno celoročně mimo 24. - 26. prosince, 31. prosince a 1. ledna.

Bližší a aktuální informace získáte ZDE.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři