Výstupy z jednání s AHR ČR z 8. dubna 2021

Tisk Email

Zástupci ACK ČR uskutečnili 8. dubna 2021 také jednání se zástupci Asociace hotelů a restaurací ČR.

Dne 8. dubna 2021 se uskutečnilo jednání mezi Asociací cestovních kanceláří České republiky zastoupené Ladislavem Havlem, předsedou představenstva, Karlem Výrutem, pověřeným předsedou incomingové sekce ACK ČR a Michalem Veberem, výkonným ředitelem a Asociací hotelů a restaurací, zastoupenou Václavem Stárkem, prezidentem AHR ČR a a Vlastislavem Šosem, ředitelem hotelu Olympik.

Základním bodem jednání byla dohoda o koordinaci vzájemného postupu při jednání se státní správou a také dohoda o pravidelné komunikaci mezi vedením obou profesních asociací, aby bylo dosaženo shody při společném úsilí o rychlý restart odvětví cestovního ruchu a otevření příjezdové turistiky do ČR.

Zástupci obou organizací sdílí společný zájem na rychlém otevření služeb, bez kterých se turisté nebudou do České republiky vracet. Shoda panuje také ve výčtu zemí, které se jeví jako klíčové (Polsko, Německo, Rakousko, Itálie, Rusko, Balkán) a na které by se tedy měl Czechtourism marketingově zaměřit co nejdříve.

Obě organizace odmítají případný návrh na přeřazení odvětví cestovního ruchu pod Ministerstvo kultury.  Zástupci se dohodli také na přípravě společného tiskového prohlášení.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři