Víza do Kanady - Asociace oslovila velvyslance Kanady v ČR

Tisk Email

Předseda Asociace cestovních kanceláří České republiky Viliam Sivek odeslal dopis velvyslanci Kanady v České republice. V dopise uvedl nesouhlas se zavedením víz pro občany České republiky.

Dále také uvedl, že toto rozhodnutí negativně ovlivní nejen image Kanady v České republice, ale také podstatně sníží počet turistů Kanadu navštěvujících.

V případě nevyhnutelného zavedení víz pak požádal o následné procedurální kroky nezbytné k řešení navozené situace :

1. Sdělení termínu zavedení vízové povinnosti s minimálně 14 denním předstihem tak, aby si všichni klienti cestovních kanceláří cestující na poznávací zájezdy byli schopni víza vyřídit. Členské cestovní kanceláře organizují mimo jiné také zájezdy s odletem na začátku července 2009, které mají klienti zakoupené již od zimy.

2. Zajištění, aby si po tuto dobu mohli zařídit víza do Kanady i občané České republiky pobývající ve třetích zemích na tamních kanadských konzulátech. Zde se jedná zejména o Spojené státy, protože celá řada klientů i zájezdů navštěvuje obě země během jednoho zájezdu a může být ve Spojených státech v době případného vyhlášení vízové povinnosti. Zdroj : ACK ČR

 

Hledání členů

Kalendář akcí

16. května 2019
Zasedání Představenstva ACK ČR

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři