Srí Lanka od 1. srpna otevřená, s jasnými pravidly

Tisk Email

Srí Lanka se od 1. srpna 2020 jako jedna z prvních „exotických“ destinací otevře po koronakrizi zahraničním turistům. Pro jejich pobyt stanovila srílanská vláda jasná pravidla.

Všichni, kdo budou chtít ostrov navštívit, musí požádat o vízum elektronicky. V žádosti uvedou, jak dlouho se na Srí Lance chtějí zdržet, jaký mají itinerář cesty, a budou muset doložit i rezervaci ubytování a dopravy po ostrově.

Ubytování bude možné pouze v zařízeních s platnou certifikací, která zaručuje, že se v něm dodržují všechna platná opatření zamezující šíření koronaviru Covid-19. Tuto certifikaci mohou získat všechny typy ubytovacích zařízení, ať už to jsou pětihvězdičkové hotely, resorty, nebo ubytování v soukromí.
Turisté si pobyt na Srí Lance navíc budou muset zařídit u certifikovaných agentů.

Před odletem na Srí Lanku si turisté musejí nechat udělat PCR test na Covid-19. Test nesmí být starší než 72 hodin, a další test podstoupí po příletu na ostrov. Druhému testu se podrobí za 5–7 dní po příletu a třetímu za 10–12 dní.

Podle Marka Němce, honorárního konzula Srí Lanky v České republice, mohou na první pohled pravidla pro návštěvu ostrova vypadat jako přehnaně přísná, za dané situace jsou však přiměřená a nutná.

„Doporučuji, aby si turisté zajišťovali cesty přes české cestovní kanceláře, které budou nabízet cesty na Srí Lanku v souladu s nařízením srílanské vlády. Je třeba počítat s výdajem na víza (vydávají se na www.eta.gov.lk), s prvním přenocováním po příletu v certifikovaných hotelech v blízkosti letiště a smířit se s tím, že toto léto nebude ideální pro baťůžkáře,“ uvedl Marek Němec.

Mezinárodní letiště na Srí Lance zůstávají až do 1. srpna pro zahraniční návštěvníky zavřená, otevřená jsou jen pro repatriační lety cizinců, kteří na ostrově kvůli pandemii uvízli, pro nákladní lety a pro návraty Srílančanů do vlasti. Těch se domů vrátilo zatím asi deset tisíc. Odhaduje se, že kolem třiceti tisíc Srílančanů, kteří se chtějí vrátit, stále zůstává v zahraničí. Do 1. srpna by se měla vrátit přibližně polovina z nich.

Amara Zemplinerová

Zdroj.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři