Slovinsko: Mezinárodní autobusová doprava a tranzit

Tisk Email

Slovenija center Praha: Vážení přátelé, celý tento týden se snažíme o to, abychom dostali ze Slovinska jasné a potvrzené prohlášení a informace o provozu veřejné dopravy ve Slovinsku, včetně tranzitu do dalších zemí.

Prostřednictvím naší centály i obou velvyslanectví se snažíme tlačit na úřady a dostat od nich jednoznačné a kompetentní vyjádření včetně dokumentu (potvrzení), který pak bude možné mít při cestě u sebe pro případ jakýchkoliv komplikací.

Všechna hygienická doporučení a opatření vydává Národní institut pro veřejné zdraví – www.nijz.si

Jsou to doporučení, která pak následně vláda může potvrdit formou závazné vyhlášky. V tomto případě vláda zahrnula i mezinárodní autobusovou dopravu do již platných podmínek, které platí pro vnitrostátní veřejnou dopravu. Což je bohužel věc, která velmi ohrožuje celý cestovní ruch a zásadně komplikuje situaci cestovním kancelářím ve všech zemích.

Situaci tedy velmi intenzivně řeší slovinské úřady a rozhodnutí o změně očekáváme v krátké době.

Dovolíme si ale zdůraznit, že letošní turistická sezona bude i nadále naprosto odlišná, omezujících opatření a podmínek je vydaná celá řada ve všech zemích a může tak lehce dojít ke zmatkům a různým interpretacím ze strany policie a úřadů. Je velmi nutné sledovat aktuální podmínky v jednotlivých zemích a je třeba počítat i s tím, že se může situace rychle měnit v závislosti na aktuálním epidemiologickém vývoji v jednotlivých zemích.

Narůstající čísla pozitivně testovaných v posledních dnech, například i ve Slovinsku, mohou vézt k úpravě podmínek a opatření. Například Slovinsko zavádí od dnešního dne opět povinnost nošení ochranných roušek v uzavřených veřejných prostorech. Roušky je tedy nutné mít i v autobusech.

Pro aktuální informace o cestování do Slovinska, včetně tranzitu, doporučujeme tedy opravdu pečlivě sledovat následující stránky:

 

  • dále pak oficiální stránky Národního institutu pro veřejné zdraví: www.nijz.si/en
  • stránky slovinské vlády, kde jsou zápisy z aktuálních jednání a usnesení: www.gov.si
  • důležité jsou také stránky našeho Ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz

 

Michal Kůra
Slovenija center Praha
Římská 16, Praha 2

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři