Výzva Předsedy ACK ČR k aktuální situaci

Tisk Email

Vážené kolegyně, kolegové,

české cestovní kanceláře a cestovní agentury jsou jedním z nejhůře postižených oborů české ekonomiky v současném období koronavirové pandemie. Dlouhou dobu již proto vyjednáváme se státem finanční pomoc našim podnikatelům.  Před pár dny konečně oznámilo MMR ČR, že navrhne vládě vyčlenit pro náš obor finanční pomoc 500 milionů korun, vláda tuto podporu 19.10.2020 schválila. Obor českého cestovního ruchu tuto pomoc vítá a my, členové ACK ČR, jsme za ni vděčni, z části jistě pomůže. . Nicméně vzhledem k členitosti podnikatelských subjektů cestovního ruchu a značného rozsahu podnikatelských činností by obor cestovního ruchu potřeboval pomoci ve větším objemu finančních prostředků. Provozy všech oborů, sdružených v ACK ČR ( cestovní kanceláře a agentury, zabývající se výjezdovým či příjezdovým cestovním ruchem i IATA agentury, atp.) jsou zcela eliminovány a v důsledku námi nezaviněných vnitrostátních a mezinárodních restrikcí nemohou vykonávat žádnou činnost. Český cestovní ruch generoval ještě v roce 2019 do HDP ČR 3% a zaměstnával 250.000 osob, často v zaměstnanecky problematických regionech.  V roce 2020 se ale dle našeho předpokladu propadnou tržby oboru meziročně minimálně o 70%. Další vývoj se bohužel nedá zatím vůbec predikovat.

Víme jistě ale to, že za po-pandemický  restart a další rozvoj cestovního ruchu budeme i nadále ze všech sil bojovat. Vyzývám proto kolegyně a kolegy, kteří dosud nejsou našimi členy, pojďte mezi nás, pomůžete věci a určitě naše služby a servis oceníte.

Přeji Vám všem především pevné zdraví a klidné dny v těžké době, Váš

JUDr. Vladimír Dolejš
Předseda Představenstva ACK ČR

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři