Rozpočet propagace turistiky na Bali snížen

Tisk Email
Bali Tourism Authority oznámila, že pro rok 2009 bude do propagace turistiky na Bali investovat pouze USD360 000 což je o 20 procent méně než v roce 2008. Z celkového rozpočtu USD 540 000 tak 2/3 směřují do propagace zatímco jedna třetina je určena pro běžný provoz.

Oficiální místa dávají vinu za snížení rozpočtu zhoršující se světové krizi a prioritou investic do zdravotní péče a vymýcení chudoby.

Jako nerozumné označil toto snížení předseda Asociace indonéských touroperátorů a cestovních agnetur (ASITA) Al Purwa. Doplnil, že v současné době ekonomické krize, kdy členové ASITA zaznamenávají rušení rezervací a snížený zájem o rezervace nové, je potřeba naopak podporu propagace zvyšovat a ne snižovat. ASITA pro rok 2009 na rozdíl od oficiálních míst předpokládá pokles počtu turistů přijíždějících na Bali.

Zatímco pro letošní rok 2008 je odhad příjezdů turistů více než 1,9 milionu, doufá zástupce Bali Tourism Authority v nárůst až na 2,1 milionu turistů v roce následujícím. Tohoto zvýšení hodlá dosáhnout větším cílením kampaní, koordinovanými návštěvami zástupců tisku a cestovních kanceláří a výhodnými programy s mezinárodními leteckými společnostmi létajícími na Bali.

Jeden ze směrů změn v propagaci je opuštění Ruska a větší zaměření propagace na Austrálii, Čínu, Indii a Japonsko.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři