Počet přenocování ve Švýcarsku stále klesá

Tisk Email

Silný švýcarský frank zdražuje Švýcarsko. Snižování počtu přenocování odpovídá globálnímu trendu, kdy turisté tráví stále méně času v hotelích. Velkou část naděje skýtají pro Švýcarsko japonští turisté.

Dokonce ani v dobách hospodářského rozkvětu není Švýcarsko levným místem k návštěvě. A proto v době krize se Švýcarsko dostává na konec pomyslného žebříčku destinací do kterých budou turisté směřovat. V prvním čtvrtletí tak došlo k poklesu příjezdu turistů o 5 procent. Hlavní příčinou je vysoký kurz švýcarského franku v porovnání s kurzem EUR.

Ve skutečnosti je pokles počtu přenocování typickým příznakem globální krize. Průzkumy světových turistických organizací ukazují, že lidé se s krizí vyrovnávají menší poptávkou po hotelovém ubytování a zmenšením nákladů na ně.

Pokud jde o přenocování ve Švýcarsku, v březnu byl zaznamenán pokles o 14 procent v porovnání s rokem 2008. A v létě se očekává pokles o 7,2 procenta, což by byl nejhorší výsledek v posledních 27 letech. Pozitivní může být, že výsledná čísla zatím nejsou tak katastrofická jak se původně předpokládalo.

Jedna z nadějí pro švýcarskou turistiku je spojena s japonskými turisty, kteří tuto středoevropskou zemi spatřují podobnou té své. Vysoký důraz na čistotu, vysoká životní úroveň a vzrůstající ekonomika. A tak vztah mezi japonským jenem a švýcarským frankem bude v budoucnu velmi důležitý pro naplnění švýcarských hotelů. Zdroj : tourism review

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři