Nová atraktivita v chorvatském Šibeniku

Tisk Email
V centru města Šibeniku, v uzavřených prostorech kláštera Sv. Lovre (Vavřince) byla turistům nově zpřístupněna atraktivní klášterní zahrada. Zahrada byla nedávno zcela obnovena a její úpravy se zúčastnili i žáci Prvního soukromého šibenického gymnasia, zatímco projekt obnovy, který sledoval dobře známá schémata středověkých klášterních zahrad, vypracoval známý chorvatský parkový architekt Dragutin Kiš, člověk s největšími odbornými referencemi, který obdržel nejvyšší uznání na tisícileté výstavě Flora 2000 v Japonsku.

Klášterní zahrada Sv. Lovre má rozlohu kolem 600 čtverečních metrů, kde se nachází křížová cesta se studnou uprostřed, pole olemovaná zimostrázem, cypřiše, které jsou umístěné v jejich koutech, staré druhy růží, citrusové plody a fíky rozmístěné po okrajích, v parteru se nachází koření a léčivé byliny a na okolních kamenných zdech kapary.

Středozemní klášterní zahradou Šibenik získal vzácnou turisticky-kulturologickou znamenitost tím víc, že se v tomto městě narodil jeden z nejznámějších botaniků Evropy 19. století, Robert Visiani, který byl sám obnovitelem jedné z nejznámějších botanických zahrad Evropy.

www.sibenik-tourism.hr

Hledání členů

Kalendář akcí

10. října 2019
Zasedání Představenstva ACK ČR

15. října 2019
Odborný seminář ACK ČR: Jaké má CK právní možnosti při problémech s dopravou?
Přihláška zde.

19. listopadu 2019
Valné shromáždění ACK ČR
Přihláška zde.

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři