Newsletter Národního turistického úřadu Dominikánské republiky

Tisk Email
Nabízíme vám aktuální newsletter Národního turistického úřadu Dominikánské republiky.

 

Podle závěrečné zprávy Global Destination Cities Index společnosti Mastercard, ve které bylo hodnoceno na 132 světových destinací, byla v roce 2015 nejnavštěvovanějším letoviskem Karibiku a Střední Ameriky dominikánská Punta Cana.

 

     

Park o rozloze 100 tisíc m2 bude největším parkem svého druhu v regionu Karibiku. Projekt společnosti RAD specializující se na zábavní adrenalinové parky bude sestávat z nafukovacích atrakcí, hotelů, restaurací okolo umělého jezera.

 Dominikánskou republiku pro svou dovolenou volí až 25 % procent všech turistů, kteří cestují do Karibiku. Ze statistik návštěvnosti navíc vyplývá, že Dominikánská republika zaznamenává již třetí rok po sobě nejvyšší příjezdové statistiky v karibském regionu.

 

    

 Přírodní rezervaci Saltos de Damajagua navštívilo vloni celkem 70 801 turistů, což je o 6 % více než v roce 2015 a jedná se taktéž o rekordní statistiky celkově.

 V únoru 2016 začne letovisko Puerto Plata na severu Dominikánské republiky konkurovat městečku umělců Altos de Chavon na jižním pobřeží. Právě se totiž dokončují práce na amfiteátru Juan Lockward, jež má být i “nejmodernějším” v regionu celé Střední Ameriky.

 

  

 Od 23. do 28. února městečko a pláž v Cabarete opět po roce zaplní vyznavači vodních sportů, kteří se utkají o titul Krále vln. Každoročně se soutěží ve čtyřech kategoriích - surfing, windsurfing, kiteboarding a Stand Up Paddle. Upoutávky na letošní ročník navíc odvysílá BBC World News v rámci programu BBC Travel Show. Podpoří se tak ještě více image Cabarete jakožto Mekky kiteboardingu.

 

 Únor se v mnoha zemích po celém světě nese ve znamení populárních karnevalů. Ty dominikánské jsou však výjimečné. Nejen počtem, délkou trvání a nápaditostí kostýmů v jednotlivých regionech, ale také rekordní návštěvností, která se pohybuje přibližně okolo jednoho milionu diváků.