MZV: aktuální doporučení pro cesty do Francie

Tisk Email

Aktuální doporučení MZV pro cesty do Francie ze dne 20. listopadu 2015.

V souvislosti s teroristickými útoky v Paříži dne 13. 11. byl v zemi vyhlášen stav nouze, který byl následně prodloužen do 26. února 2016. Byla výrazně posílena bezpečnostní opatření a zavedeny systematické kontroly na všech hraničních přechodech (občané ČR mohou do země i nadále cestovat s platným občanským průkazem nebo cestovním pasem).

Letiště zůstávají v provozu a zajištěno je i železniční spojení. Zejména při cestách letadlem doporučujeme dostavit se na letiště k odbavení s dostatečnou časovou rezervou. S časovou rezervou je nutno počítat i při cestách motorovým vozidlem či vlakem.

Muzea a památky jsou otevřeny. Do 22. 11. jsou zakázána veřejná shromáždění. Francouzské ministerstvo školství též do 22. 11. zrušilo školní zájezdy za účelem návštěvy kulturních představení, památek a muzeí. Školní skupiny by neměly cestovat veřejnou dopravou.

Občanům ČR, kteří se v Paříži nacházejí, doporučujeme dbát maximální opatrnosti, vyhýbat se místům s větší koncentrací osob a řídit se všemi pokyny bezpečnostních orgánů.

Občanům, kteří mají v plánu účastnit se kulturní, sportovní či jiné obdobné akce, doporučujeme ověřit její konání předem u pořadatele.

MZV doporučuje registraci v databázi cestovatelů DROZD na webu http://drozd.mzv.cz.

 

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí České republiky


Hledání členů

Kalendář akcí

16. května 2019
Zasedání Představenstva ACK ČR

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři