Maďarsko aktuálně

Tisk Email

Následují novinky dalšího týdne. Najdeme mezi nimi znovuotevření státních hranic, rekonstrukce koupališť v některých městech a modernizace hotelů.

Se znovuotevřením všech hranic se může opět rozjet turistika, Maďarsko se těší na návštěvníky a také my se máme na co těšit. Maďarsko musí být připravené na turisty a na jejich nové potřeby, dále musí dbát na hygienická opatření, aby se návštěvníci cítili v bezpečí.

Maďarsko se snaží být připravené na náročnou klientelu, aby si zachovalo svou reputaci a aby i nadále zůstalo lákavou destinací.

Proto se snaží ze všech sil podporovat takové investice po celé zemi, které si za úkol vytyčily modernizaci budov, koupališť a zajímavých destinací.

Například koupaliště jsou znovu otevřené, a  ve městech Keszthely a Zalakaros se mohou návštěvníci těšit na nové budovy Tourinformu.

Podle statistik nynější čísla poukazují na to, že si lidé stále častěji dělají rezervace na léto a na podzim. Dále by podle statistik mělo do Maďarska přijet nejvíce turistů z Německa, Rakouska a České republiky. Podle statistik činí zahraniční rezervace na léto až 27%, na podzim pak až 32%.

Nejoblíbenějšími destinacemi cizinců jsou Siófok, Budapest, Hévíz, Győr, Nyíregyháza, Sárvár...a s otevřením hranic lze očekávat výrazný nárůst jejich počtu.

Pomalu, ale jistě otevírá každý stát své hranice pro občany z Schengenu. Také občané skandinávských zemí už mohou volně cestovat, kromě Švédů, v jejichž případě vykazují statistiky související s koronavirovou epidemií výrazně horší statistiky, a dostali se proto na černou listinu. Aktualizované informace nejdete denně na stránkách IATA /Asociace mezinárodní letecké dopravy/

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm/

Pod názvem RE-OPEN EU byly spuštěny stránky Evropské Komise, mající za úkol pomáhat lidem při dodržování nejrůznějších opatření souvisejících se znovuotevřením hranic, ke kterému dochází od 15.06. Na uvedených stránkách najdete interaktivní mapu se shromážděnými důležitými informacemi. Za správnost údajů uvedených na stránkách odpovídají jednotlivé členské státy EU. Adresa stránek:  https://reopen.europa.eu/cs/ 

Letecká doprava se může vrátit k normálu až na začátku roku 2023. Ačkoli se oproti loňskému roku očekával nárůst počtu cestujících z 16 na 17 milionů, jejich počet nakonec výrazně poklesl na letošních cca 8 až 9 milionů. Dobrou zprávou ničméně je, že letecká charterová doprava do Hévízu bude od 15.08.2020 obnovena. Mezi destinacemi nejdeme Dusseldorf, Hamburg, Erfurt, Lipsko a Drážďany.

https://wunderbarerbalaton.de/ 

V roce 2017 maďarská vláda investovala více než 10 miliard forintů do rekonstrukce různých koupališť. Do roku 2030 chce zrekonstruovat všechny. Oblíbená a částečně již zrekonstruovaná koupaliště najdeme kolem Balatonu, v okolí řeky Tisy a kolem jezera Velence.

Maďarsko se těší na Vás!

Ke dni 18. června 2020 podle nařízení maďarské vlády zanikají bezpečnostní opatření, návštěvníci si mohou znovu užívat služeb všech lázní v Maďarsku.

Jediné, co nadále platí je nadměrná desinfekce všech prostor. Čeká se na další nařízení od Hlavní hygienické stanice, protože podle toho se bude dále situace vyvíjet. 

Zatím ale platí 4m2 na každého člověka jako vymezení prostor, tím je tak kapacita téměř poloviční.

Dále je ve všech lázních speciální úprava vody, proti šíření viru. 

Zdroj: MojeMadarsko.cz

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři