Asociace na veletrzích GO + Regiontour 2010 mimořádně aktivně

Tisk Email

Tak jako veletrhy GO+Regiontour patří neodmyslitelně k zahájení cestovatelského roku, patří i aktivity Asociace cestovních kanceláří České republiky (ACK) k těmto veletrhům. Letos se nadto ACK stala doslova spiritus agens veletrhu GO.

Kromě již obvyklé účasti  na diskusním  „kulatém stolu“ tentokrát na aktuální téma „Společně proti krizi“, kde se sešli mj. ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška, místopředsedkyně Asociace krajů ČR a hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová, ředitel České centrály cestovního ruchu CzechTourism Pavel Kosař, předseda Asociace cestovních kanceláří ČR Viliam Sivek a prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Pavel Hlinka, poskytovala ACK po všechny 4 dny informace a odborné konzultace jak na veletrhu Regiontour v pavilonu P v rámci expozice České republiky, tak i na vlastní expozici na veletrhu GO v pavilonu F brněnského Výstaviště.

ACK realizovala v rámci projektu  Pod křídly Asociace, kde umožnila spoluúčast členským i nečlenským subjektům, bohatý doprovodný program, v němž představila odborné i laické veřejnosti nabídku cestovních kanceláří i turistických destinací. Ve dnech pro veřejnost byly prezentace vhodně doplněny ukázkami tanců, hudby i ochutnávkami typických produktů. V pavilonu tak střídala produkce produkci, pořád se něco dělo, stále bylo co sledovat. Však také zájem návštěvníků si nic nezadal s tím na Regiontouru, což  v minulosti nebývalo vždy zvykem.

Odborníkům nejen z řad cestovních kanceláří ACK představila svou zbrusu novou publikaci „NE x Oprávněné podnikání v cestovním ruchu“ , kterou vydala s přispěním a za podpory ministerstva pro místní rozvoj jako příručku pro profesionální organizátory dovolených, výletů apod. akcí. Uvádí v ní na praktických příkladech, co znamená zákon č.159/1999 Sb. v účinném znění v praxi, co smí či nesmí organizovat cestovní agentury a co již jen cestovní kanceláře a co jiné subjekty. Každý se tak může poučit, jak se vyhnout střetu se zákonem.

Pro veletrh Holiday World v Praze chystá ACK další díl – příručku na stejné téma, ale napsanou bez citace paragrafů jazykem srozumitelným pro veřejnost tak, aby se každý mohl orientovat – a vyhnout případným nástrahám.

Viliam Sivek, předseda Asociace cestovních kanceláří ČR:
"Jsem tady pravidelně a brněnským veletrhům fandím. Mají svoji specifiku, což je akcent na regiony, a právě v nich je jejich síla. Regiony mají svoji specifiku a stále bylo vidět, že mají dost peněz. Je škoda, že v některých drahých propagačních materiálech není uvedena adresa podnikatelského subjektu, který uvedenou nabídku je schopen čtenáři zajistit…"

Na tuto dobu, kdy cestovní kanceláře obracejí každou korunu, je i letošní účast na GO velmi dobrá.

Na program „Pod křídly ACK“ jsou velmi dobré ohlasy  od zúčastněných podnikatelů i turistických centrál – a zájem návštěvníků byl značný.


Příloha: Doprovodný program Pod křídly ACK – pro veřejnost

Doprovodný program „Pod křídly ACK ČR“ - SOBOTA

O začátek sobotního doprovodného programu se postarala Slovenská agentura pro cestovní ruch, kde kromě poutavé prezentace o možnosti cestování na Slovensko mohli návštěvníci vyslechnout vystoupení tří houslistek nebo ochutnat místní speciality.

Druhá prezentace zaměřená na propagaci Maďarska nabídla také ochutnávku tradičních pochoutek okořeněnou nejen poutavým vyprávěním s obrázky, ale zároveň doprovázenou zpěvem a tancem tanečnic v maďarských lidových krojích.

Z Maďarska se návštěvníci veletrhu pomyslně přesunuli až do Holandska a při ochutnávání tradičních holandských sýrů a sledování poutavé fotopřednášky se seznámili s možnostmi cestování lodí po holandských kanálech.

Odpolední část pak byla zasvěcena představení Černé Hory jako perly Jadranu, následovaném poutavým vyprávěním zkušeného průvodce Patrika Dekana o Islandu křížem krážem.

Doprovodný program „Pod křídly ACK ČR“ – NEDĚLE

Nedělní program zahájila přednáška o kráse Galapág a její fauně a floře. Přednáška byla zaměřená zejména na možnosti ekoturistiky v této oblasti.

Z Galapág se návštěvníci opět pomyslně přemístili, a to až na Tahiti a přilehlé ostrovy, které představila ředitelka národní centrály Tahiti v České republice.

Od exotické Tahiti do exotické Dominikánské republiky už byl pak jenom krůček a taneční vystoupení dua Fuego de Caribe zvedlo mnohé návštěvníky ze židliček a uvrhlo je do víru hromadného tance. To vše podpořeno poutavým vyprávěním zástupkyně národní centrály Dominikánské republiky v Praze a ochutnávkou originálního dominikánského rumu.

Závěr doprovodného programu pak představil netradiční možnost cestování, a to tzv. hotelbusem.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři