Rozložení prázdnin stojí za seriózní diskusi

Evropská komise v nedávné době přišla s novou iniciativou. Chce dosáhnout toho, aby jednotlivé členské země upravily školní prázdniny tak, aby se nesoustředily pouze do mála letních měsíců. "Komise podporuje celoroční, vyvážený přístup k turistické infrastruktuře a službám," popisuje server EurActiv.“

 • 22.7.2010
 • Lenka Čechurová

Asociace cestovních kanceláří pomáhá turistickým cílům získávat návštěvníky.

V roce 20. výročí založení Asociace cestovních kanceláří ČR vznikla sekce památek a významných turistických cílů, o jejíž činnost projevily velký zájem jak muzea, galerie, hrady, zámky, botanické zahrady, zoologické zahrady, města i obce, tak i cestovní kanceláře a agentury zabývající se příjezdovou turistikou do České republiky a domácím cestovním ruchem.

 • 14.7.2010
 • Lenka Čechurová

Prohlášení ACK ČR k rozhodnutí společnosti Malév nevracet při stornu letenky palivové příplatky

Maďarská letecká společnost Malév se rozhodla přidat se k nezákonnému a neetickému chování některých leteckých společností (např. Air France / KLM /Delta Air Lines, Lufthansa / Swiss / Austrian / Brussels, British Airways, Finnair, Alitalia) a od 15. 06. nebude vracet svým klientům palivové příplatky v případě storna letenek.

 • 28.5.2010
 • Lenka Čechurová

Asociace jednala s velvyslancem Řecka

Logo ACKZ iniciativy Asociace cestovních kanceláří České republiky (ACK ČR) se dnes uskutečnila schůzka předsedy asociace Viliama Siveka a místopředsedy Vladimíra Dolejše s velvyslancem Řecka J.E. p. Constantinosem Kokossisem k aktuální situaci pro cesty do Řecka. 

 • 12.5.2010
 • Michal Veber

Stanovisko ACK ČR k nárokům klientů v případě vyšší moci

Logo ACKV souladu s Občanským zákoníkem a zákonem č.159/1999 Sb. ve znění pozdějších předpisů klienti v případě, kdy se zájezd z důvodu vyšší moci (tj. neodvratitelné události, kterou cestovní kancelář nemohla ovlivnit) neuskuteční (nebo uskuteční jen zčásti), nemají ze zákona nárok na náhradu škody. V případě, že se zájezd ještě vůbec neuskutečnil, se cestovní kancelář s klientem mohou dohodnout na změně cestovní smlouvy (překnihování na jiný termín nebo jinou destinaci) nebo od cestovní smlouvy odstoupit. 

 • 20.4.2010
 • Lenka Čechurová

Předseda ACK ČR jednal s premiérem o incomingu

Pod záštitou Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR se 24. března uskutečnilo ve spolupráci a v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze setkání podnikatelů v obchodu a cestovním ruchu se členy vlády ČR. Podnikatelé tak mohli na nejvyšší úrovni přednést své požadavky a postoje k možnému rozvoji maloobchodu a cestovního ruchu v ČR, který se podílí na tvorbě HDP a zaměstnanosti v naší zemi 16 procenty. 

 • 3.4.2010
 • Vít Pechanec

Chorvatské turistické sdružení uspořádalo tiskovou konferenci

Dne 25. března 2010 se uskutečnila v prostorách hotelu Intercontinental tisková konference Chorvatského turistického sdružení. Předseda sdružení zhodnotil především sezonu 2009 a nastínil plány pro rok 2010.

 • 25.3.2010
 • Lenka Čechurová
Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: