Asociace oceňuje rychlost pojišťovny Uniqa při repatriaci turistů ze Sicílie

Asociace cestovních kanceláří České republiky ocenila rychlost pojišťovny UNIQA při organizaci návratu turistů z letiště v Palermu, kteří tam uvízli poté, co jejich zpáteční let byl zrušen a zástupci organizátora zájezdu – cestovní kanceláře Solymar, nebyli k zastižení.

 • 24.7.2013
 • Lenka Čechurová

Pomoc při kritických situacích v cestovním ruchu

ACK ČR ve spolupráci s Psychosociálním intervenčním týmem uspořádala pod záštitou ministra pro místní rozvoj konferenci Kritické a tragické situace v cestovním ruchu aneb Jak má postupovat management cestovních kanceláří a dopravců v případě vzniku mimořádné události, která postihla jejich klienty.Cílem konference bylo formulovat úlohu a doporučit postupy dopravců a cestovních kanceláří v případech, kdy dojde k vážné nehodě či podobné kritické situaci s tragickými následky, a sice nejen z hlediska zákonných povinností a zvládnutí situace po technicko-organizační stránce, ale i z hlediska psychologického a etického přístupu k zasaženým a jejich blízkým.

 • 20.6.2013
 • Lenka Čechurová

Cestovní ruch i přes nepřízeň stále roste

Na základě zveřejňovaných statistik a vlastních výzkumů Asociace cestovních kanceláří České republiky konstatuje, že cestovní ruch i přes nepříznivé podmínky neklesá a v některých případech stále roste.

 • 17.10.2012
 • Lenka Čechurová

Prohlášení ACK ČR k případu CK BG Travel

Asociace cestovních kanceláří České republiky vyzývá pojišťovnu Generali, aby odškodnila klienty zkrachovalé CK BG Travel a vrátila tak cestující veřejnosti a pojištěným cestovním kancelářím potřebnou jistotu, kterou narušila prohlášením o tom, že klienti nebudou odškodněni.

 • 25.7.2012
 • Lenka Čechurová

Dtest mate spotřebitele - stornopoplatky jsou zákonné

ACK ČR se ohrazuje proti vyjádření Tzv. spotřebitelského portálu Dtest.cz ohledně stornopoplatků u zájezdů do Egypta, kteréžto je zavádějící a tím v rozporu s jeho mottem: „Objektivně.nezávisle.bez reklam“.Cestovní kanceláře jednají v souladu se zákonem, který jim zcela logicky umožňuje vybírat od klientů stornopoplatky v případě, že se klient rozhodne odstoupit od smlouvy.

 • 19.6.2012
 • Lenka Čechurová

Varování MZV k Egyptu z 6.6.2012 je přehnané

Asociace cestovních kanceláří České republiky (ACK ČR) považuje za nutné velmi důrazně uvést na pravou míru  tzv. Aktuální doporučení k cestám do Egypta, vydané Ministerstvem zahraničních věcí ČR dne 6.6.2012.Ani po mnoha naléháních ani po mnoha hodinách čekání nám Ministerstvo neupřesnilo svá obecná a vágní prohlášení. Pracovníci Ministerstva se ve svých odpovědích skrývali za „tajné informace“, „důvěryhodné zdroje“, „tajné služby“ apod. Oproti tomu delegáti našich členských cestovních kanceláří, kteří působí na různých místech Egypta a obchodní partneři z Egypta potvrzovali, že turistům nehrozí žádné patrné nebezpečí. Ani ministerstva zahraničí zemí jako je Velká Británie, Francie či Německo nevydala podobná varování, naopak, místa, před nimiž MZV ČR varuje, označují jako ta, na která se cesty po Egyptě jedině doporučuje směrovat, samozřejmě při zachování obezřetnosti při počínání individuálních turistů

 • 7.6.2012
 • Lenka Čechurová

Řecko a EURO

V některých médiích se objevily informace o akceptování Eura v Řecku. Jedná se o značné zkreslení situace, která v Řecku a na řeckých ostrovech panuje.  Výběr dovolené u našich turistů dokáže ovlivnit i ta sebemenší dezinformace. Případ,který média zveřejnila, se odehrál u svérázného, potetovaného anglického majitele jedné malé restaurace, který se rozhodl změnit svět.

 • 30.5.2012
 • Lenka Čechurová
Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: