Krize snížila počet turistů, navíc málo utrácejí

Cestovní ruch sice bývá o něco odolnější vůči krizi než další ekonomické sektory, avšak i zájem o turistické cesty do zahraničí od loňského září vlivem recese klesá. Podle údajů Světové organizace cestovního ruchu při OSN (UNWTO) sice za celý loňský rok počet zahraničních turistů mírně stoupl o téměř dvě procenta, v samotném druhém pololetí se však snížil o jedno procento a v poklesu pokračuje i letos.

 • 28.9.2009
 • Michal Veber

Reakce na vyjádření T. Okamury

Reakce na vyjádření tiskového mluvčího a viceprezidenta Asociace českých cestovních kanceláří a agentur k jižní Moravě, které bylo možno číst v regionální příloze MF DNES pro jižní Moravu dne 28.08.2009. 

 • 13.9.2009
 • Lenka Čechurová

Asociace cestovních kanceláří ČR: Úbytek turistů v ČR dopadne na hotely i státní kasu

Může zkrachovat až 70 pražských hotelů Jak ukazuje zpráva ČSÚ, v letošním 2. čtvrtletí pokračoval pokles počtu hostů v ČR i jejich přenocování - těch bylo nejméně ze všech druhých čtvrtletí od roku 2000. Množství zahraničních turistů se podle agentury Czech Tourism meziročně snížilo o 18 procent.

 • 17.8.2009
 • Lenka Čechurová

Kanadská ambasáda šikanuje české turisty

Bez upozornění se mění termíny i poplatkySpolupráce s kanadskou ambasádou ve Vídni je komplikovaná. Pravidla se mění a změny nejsou oznámené ani spolupracujícím cestovním kancelářím. Takové jsou smutné poznatky z těchto dnů představitelů několika cestovních kanceláří, kteří za své klienty vyřizují víza pro jejich turistické cesty do Kanady na kanadské ambasádě ve Vídni.

 • 14.8.2009
 • Michal Veber

Stanovisko Asociace k nezákonným projevům na trhu cestovního ruchu

Vzhledem k některým vystoupením mluvčího AČCKA pana Tomia Okamury a krokům některých dalších funkcionářů této organizace, které přímo poškozují nečleny AČCKA, tj. ostatní cestovní kanceláře a agentury ať jsou či nejsou zapojeny v jakýchkoliv profesních sdruženích, považuje Asociace cestovních kanceláří ČR za nutné přijmout následující stanovisko.

 • 6.8.2009
 • Lenka Čechurová

ACK proti znevažování CK

Prohlášení ACK ČRAsociace cestovních kanceláří České republiky jako první profesní sdružení svého druhu v České republice vítá seriózní snahy a iniciativu každého subjektu vedoucí ke kultivaci trhu cestovních kanceláří v České republice, sama podniká takové kroky  a bude s každým na smysluplných opatřeních ráda spolupracovat.Důrazně se však ohražujeme proti zavádějícím a jednostranným prohlášením tiskového mluvčího AČCKA, že seriózními a důvěryhodnými jsou jedině ty subjekty, které podepsaly morální kodex AČCKA - což jsou pouze členové AČCKA.Členové ACK ČR  se totiž již od roku 1997 hlásí k obdobnému morálnímu kodexu ACK ČR - a nemají důvodu přestupovat do jiné asociace jen proto, že se momentálně mediálně  zviditelňuje, nadto způsobem, který v těchto dnech překročil  meze.ACK ČR prohlašuje, že její členové, v tom i CK Shenkos, jsou důvěryhodní právě tak  jako členové AČCKA a právě tak mohou být seriózní mnohé jiné cestovní kanceláře, které nejsou dosud členy žádné asociace.

 • 24.7.2009
 • Lenka Čechurová

Okamurovo jedenáctero není pro trh žádnou výhrou

Asociace cestovních kanceláří a agentur vydala 11 kriterií pro hodnocení důvěryhodnosti cestovek. Na první pohled to vypadá jako dobrý úmysl a chvályhodná aktivita. Zvlášť když se o poslední aktivitě pana Okamury a jeho Asociace českých cestovních kanceláří a agentur hovoří pouze v obecné rovině. Ale historie nás poučila, že dobrý úmysl může mít velmi špatné a dramatické důsledky. Proto pokládáme za nezbytné podívat se tomuto tzv. „ Okamurovu jedenácteru" pod kůži a vysvětlit veřejnosti, proč jsme tak zásadně proti.

 • 24.7.2009
 • Lenka Čechurová
Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: