Business trip ACK ČR do Maďarska – inspirace pro programy

Tisk Email

Business trip ACK ČR do Maďarska – inspirace pro programy

Maďarsko si díky termálním lázním získává stále více příznivců. Jenže ležení nebo skotačení v teplé vodě je pro úspěšnou nabídku cestovních kanceláří málo. Business trip ACK ČR přinesl inspiraci, na co vše turisty navnadit.

ACK ČR společně s Maďarskou turistikou uspořádaly business trip do Maďarska pro cestovní kanceláře již po sedmé. Přesto zájemců neubývá – právě naopak, místa byla letos obsazena vzápětí po vyhlášení. Program je vždycky obsažný, vždy nový a zajímavý a vždy doplněn o workshop, na kterém lze získané dojmy přímo přetavit do obchodních jednání. Zatímco dříve těžiště spočívalo v prezentaci hotelů a lázní, mnohdy i poměrně neznámých, přesouvá se čím dál více k tomu, jak návštěvu již známých center obohatit a rozšířit do blízkého okolí. Stále je co poznávat. Letos bylo na programu hlavní město Budapešť a střední Zadunají. Územně jde o nijak rozsáhlou oblast, takže programy lze snadno vzájemně propojovat, a to i formou výletů. Když se tam však porozhlédnete, zjistíte, že stojí za to vychutnat si místní možnosti důkladněji.

Budapešť jako hlavní město a kulturní metropoli, která je jako jediná v Evropě současně městem lázní, netřeba pracovníkům v cestovním ruchu obecně představovat. Ubytovali jsme se v Aquaworld Resortu (dřívější Ramada), kde stejně dobře tráví volno či několik dnů rodiny s dětmi vodními radovánkami nebo relaxaci wellness hosté, jako se mohou ubytovat návštěvníci s programem v metropoli, kteří vodní svět využijí jako relaxaci po rušném denním programu či náročné noci tak jako my. Léčivou vodu tu nenajdete – za tou si můžete zajet hned do několika lázní v centru města. Podívali jsme se na nově vybudované wellness na terase v lázních Rudas, ze které si užijete krásný pohled na Pešť.

Prohlídku Budapešti absolvoval snad každý. Tentokrát jsme ale vyzkoušeli zcela originální – kdy speciální autobus sjede s turisty za zvuků mírně katastrofické hudby do Dunaje (po absolvování instruktáže se záchrannými vestami). Po Dunaji pak autobus pokračuje jako loď k Parlamentu, dal by se i objet Markétin ostrov, ale to už by zabralo hodně času, a tak se autobus po menším kolečku vrací zpět (zatím existuje jen jedna rampa pro start i vylodění). V každém případě je to zvláštní zážitek, nadto jedinečný, který jen tak někde nepotkáte, leda na facebooku CK Atis, která jej tam vzápětí umístila. Plavbu po Dunaji na obvyklé lodi doporučuji skupinám jako zážitek noční osvětlené Budapešti s výtečnou večeří a neméně dobrým vínem.

Kam ve dne, když už všechno známe, všude jsme byli? S dětmi všeho věku  třeba do Tropicaria na krmení žraloků, rejnoků a za dalšími zvířátky nebo kousek dál za Budapešť na medvědí farmu dávat medvědům lízat med. Jen si předem zjistěte, kdy mají den krmení – a jeďte jindy, aby nebyli přepapaní a tím pádem bez valného zájmu.

Puszta je od Budapešti daleko, ale tomu, kdo chce zažít csikóse a jejich show, můžete nabídnout Lázár Park v údolí Domony.

Jako polodenní výlet se nabízí i velmi hezký zámek věnovaný císařovně Sisi v Gödöllö; případně na celý den s pokračováním do historického města Vács na břehu Dunaje (takže se tam dostanete i lodním výletem).

Historické město Visegrád se novodobě dostalo více do povědomí jako politický pojem, aniž o něm mají lidé nějakou představu. Ve skutečnosti je malé, mezi zelenými vrchy a Dunajem a svým relaxačním charakterem se opravdu hodí k jednáním apod. akcím. Jako skoro všude v Maďarsku, i tady je jeden termální pramen, který zatím využívá jen Thermal hotel Visegrád, využití i v dalším hotelu se plánuje. Jinak ale je Visegrád příkladem, jak tvořit programy pro turisty. Ne, že by tu měli něco, co jinde nenajdete: středověké turnaje, královskou hostinu, tradiční řemesla a lokální pidimuzeum se potká leckde. Jenže ve Visegrádu z toho udělali důmyslný a propojený systém, který běží celoročně a který nenazvu průmyslem jen proto, že je dělán se zápalem a je to na něm znát. Za návštěvu i zařazení do programu turistických zájezdů rozhodně stojí. Stejně tak stojí za to umístit tam incentivní akce a Budapešť, příp. další okolí vzít pro změnu jako (lodní) výlet.

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: