Březnový Klubový den ACK: Jak uspořit starosti i poplatky

Březnový Klubový den Asociace cestovních kanceláří České republiky přivedl do prestižního pražského hotelu Hoffmeister velký počet zájemců o zdánlivě nesourodá, leč velmi užitečná témata programu: manipulace s devizami, jak na náhrady v letecké dopravě při zpoždění a co může živnostenský úřad chtít od podnikatele – a co podnikatel od živnostenského úřadu.

 • 28.3.2012
 • Lenka Čechurová

Lednový Klubový den ACK: Starý a nový Občanský zákoník

Na lednovém Klubovém dnu Asociace cestovních kanceláří ČR, který se konal 25.1. v Hard Rock Cafe,  se členové ACK seznámili s tím, co oproti dosavadní praxi přinese nový Občanský zákoník, pochopitelně se zaměřením především na cestovní kanceláře a agentury.

 • 26.1.2012
 • Lenka Čechurová

Prosincový Klubový den ACK: Daně a jak na ně

Prosincový Klubový den Asociace cestovních kanceláří České republiky, který se konal 14.12. v Best Western Hotelu Kampa, přinesl pod stromeček přehled toho, co podnikatele v příštím roce nemine a na co by si měli dát zvlášť pozor, protože ledacos bude v mnoha velkých maličkostech zase jinak, než byli zvyklí.S daňovými pastmi i kličkami seznámil účastníky představitel Daňového ateliéru s.r.o. Ing. Tomáš Vondrák, odborník na slovo vzatý

 • 14.12.2011
 • Eva Mráčková

Zářijový Klubový den ACK: jak ošetřit vztah cestovní kanceláře a průvodce

Zářijový Klubový den Asociace cestovních kanceláří České republiky, který se konal 21.9. ve staropražské krčmě Jedová chýše, zahrnul vlastně hned tři témata: prezentaci vyhledávacího a rezervačního systému členské cestovní kanceláře Anchoice, právní výklad toho, jak se má cestovní kancelář či agentura zajistit proti chybám smluvních průvodců a jako třešničku na dortu nakonec – když září, tak ochutnávku vín spojenou s pozváním do Rakvic a s degustací pražských specialit Jedové chýše.

 • 27.9.2011
 • Michal Veber

Květnový Klubový den ACK: Společný cíl ACK + ČOI – spokojený spotřebitel

Květnový Klubový den Asociace cestovních kanceláří České republiky, který se konal 25.5. v proslulé pražské Kolibě U Pastýřky, svedl k debatě dva zdánlivě znepřátelené světy: podnikatele v cestovním ruchu – a představitele České obchodní inspekCE. Nešlo však o klání, ale o seriózní setkání v přátelském duchu, kdy jedinou překážkou naprostému sjednocení názorů je zákon. Konkrétně zákon č. 634/1992 Sb., na ochranu spotřebitele, v platném znění. Ten se totiž snaží o co nejdokonalejší ochranu spotřebitele ve všech oblastech a směrech, což je samozřejmě v pořádku – jenže tím stanovuje poměrně rigorózní pravidla, která se často hodí spíš pro prodej zboží než služeb, tím méně služeb při zahraničních zájezdech, kde k sobě prodávající a klient mají poněkud daleko.

 • 31.5.2011
 • Lenka Čechurová

Březnový Klubový den ACK: Právní aspekty prezentace na webu

Březnový Klubový den ACK 31.3., který se konal u příležitosti zahajovacího dne veletrhu For Travel přímo na Výstavišti v Letňanech měl dvě hlavní témata: předem avizované otázky právních aspektů webové prezentace firmy  - a dále ad hoc zařazené vysoce aktuální varování v souvislosti s nastávající sezónou kontrol ČOI.O Právních aspektech prezentace firmy na webových stránkách se zaměřením na autorské právo hovořila JUDr. Klára Havlíčková z členské advokátní kanceláře Holubová – advokáti s.r.o. Prezentace firmy na webu má úskalí z hlediska více právních konsekvencí, nejen autorských práv, ale také ochranné známky, ochrany osobních údajů, ochrany soukromí, ochrany spotřebitele, ochrany domén či nekalé soutěže.

 • 11.4.2011
 • Lenka Čechurová

DOPROVODNÝ PROGRAM ACK ČR na veletrhu For Travel 2011

Asociace cestovních kanceláří České republiky pořádá na veletrhu For Travel 2011 doprovodný program, na který jste srdečně zváni:

 • 30.3.2011
 • Lenka Čechurová
Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: