Reakce na zkreslující informace o cestování do Řecka

Tisk Email

Dnes přinesla média informace o problémech v Řecku, které mohou potkat turisty, pokud by došlo ke změně měny. Média navíc uvádí, že některé restaurace již požadují platby v britských librách nebo amerických dolarech. Článek je doplněn komentářem analytika Jaromíra Beránka, který mylně uvádí, že při devalvaci měny by turisté nedostali objednané služby. Předseda Asociace - pan Viliam Sivek by rád uvedl celou věc na pravou míru.

"Mrzí mě, že došlo k takovému zkreslení situace v Řecku. Výběr dovolené u našich turistů dokáže ovlivnit i ta sebemenší "kachna". Pohostinnost a krása Řecka si zaslouží lepší reklamu. Je to země, která patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím a jsem přesvědčen o tom, že i letos budou návštěvníci této země spokojeni, tak jako to bylo v minulých letech."

"A snad navíc bych dodal, že od řeckých partnerů máme informace, že se hoteliéři budou ještě více snažit v hýčkání turistů. Pokud cestujete s cestovní kanceláří a máte-li ve smlouvě zajištěnu dopravu, ubytování a stravu, tak cestujete bezpečně a upřímně říkám, že jsem se podivil nad vyjádřením analytika Jaromíra Beránka, které je přinejmenším zavádějící"

Viliam Sivek
předseda

V loňském roce navštívilo Řecko 318 tisíc českých turistů. Řecko je tak po Chorvatsku, Slovensku a Itálii, čtvrtou nejnavštěvovanější zemí. Čeští turisté se do Řecka vrací opakovaně. O oblíbenosti Řecka svědčí i současný prodej zájezdů, který je v porovnání s loňským rokem na stejné úrovni a některé oblíbené termíny jsou již zcela vyprodány.

O tom, že situace v Řecku je zcela klidná a nic nenasvědčuje uváděným katastrofickým scénářům, denně referují také zástupci cestovních kanceláří, kteří v Řecku působí.

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: