Berlín - město kultury

altBerlín je významným evropským městem kultury, a to především městem současné architektury. Kromě velkých architektonických projektů, řady muzeí a slavných kaváren na ulicích Kurfuerstendamm a  Fridrichstrasse nelze opomenout také např. budovu DG Bank od architekta F.O.Gehry 1996-1998.

 • 5.3.2013
 • Lenka Čechurová

Indie: Aktuální doporučení k cestám

altV souvislosti se sérií teroristických útoků v Hyderabádu dne 21.2.2013 a v souvislosti s trvající hrozbou militantních skupin uskutečnit na území Indie teroristické útoky za vykonání trestu smrti na Ajmalu Kasabovi a Mohammedu Afzal Guruovi, doporučujeme českým turistům, aby na celém území Indie dbali základních bezpečnostních opatření, včetně vyhýbání se míst s velkým srocením lidí (tržiště, autobusové zastávky, kulturní festivaly atd.)

 • 26.2.2013
 • Lenka Čechurová

Japonsko zahřeje

altVětšina cestovatelů se zaměřuje na období sakur nebo barevného listí – momidži. Rozhodla jsem se porušit toto pravidlo a vydala se vstříc Japonsku v nejchladnějším období – zimě. Japonsko je rychlé, myslí dopředu a vytvaří budoucnost. A tak není divu, že pro své putování jsem si opatřila Japan Rail Pass, který mi to moje obdivování mé milované „Země vycházejícího slunce“ zase pěkně ulehčil.

 • 22.2.2013
 • Lenka Čechurová

Ghana: Varování pro cesty

V posledních měsících narůstá – zejména v hlavním městě Akkře – počet násilných, ozbrojených loupežných přepadení (strhávání tašek z ramen chodců, vloupání do domů) i silničního banditismu (hrozby mačetami při večerním/nočním zastavení na semaforu, střelba na projíždějící auta). MZV ČR doporučuje dbát během pobytu zvýšené opatrnosti.

 • 7.2.2013
 • Lenka Čechurová

Mauritánie: doporučení k cestám v souvislosti se zhoršením bezpečnostní situace v zemi

Vzhledem ke zhoršené bezpečnostní situaci v regionu Sahelu a vojenským operacím v severním Mali MZV ČR nedoporučuje cestovat do východních a severních oblastí Mauritánie, zejména do zón při hranicích s Alžírskem, Mali a do oblasti Západní Sahary. V této části země přetrvává zvýšené riziko únosů turistů z vyspělých zemí, resp. teroristických útoků a panuje zde nepřehledná situace v souvislosti s pobytem malijských uprchlíků. MZV ČR nedoporučuje turisticky cestovat i do ostatních oblastí země, pouze v naléhavých případech pak do hlavního města Nouakchottu.

 • 6.2.2013
 • Lenka Čechurová

Alžírsko: nárůst teroristických aktivit

V souvislosti s konfliktem v Mali dochází také v Alžírsku k nárůstu teroristických aktivit, jejichž cílem jsou i občané NATO a EU. Vzhledem k vysokému riziku dalších teroristických útoků, ke kterým doposud docházelo hlavně u libyjských hranic a v hustě zalidněném severovýchodě země (v hornaté oblasti Kabýlie), a kritické bezpečnostní situaci v Mali a celém Sahelu, doporučujeme cestovat do země jen v nezbytných případech.

 • 31.1.2013
 • Eva Mráčková

Niger: bezpečnostní situace

Vzhledem k ozbrojenému konfliktu v severním Mali a jeho ozvěnám v dalších zemích regionu, MZV ČR doporučuje se zcela vyhnout cestám do států severní části Nigeru a do oblastí sousedících s Mali. Vzhledem k aktivitě místních či regionálních teroristických složek existuje vysoké riziko únosů západních cizinců za účelem vydírání zemí zapojených do protiteroristických operací v Mali. Do ostatních částí Nigeru MZV ČR doporučuje omezit cesty pouze na nezbytně nutné případy. V případě cest či pobytu v Nigeru doporučujeme zachovávat nejvyšší stupeň opatrnosti.

 • 25.1.2013
 • Lenka Čechurová
Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: