ACK pro snížení DPH u stravovacích služeb

ACK pro snížení DPH u stravovacích služeb ACK podporovala od samého začátku změnu legislativy (evropské i její promítnutí do české) přesunující DPH stravovacích služeb do snížené sazby; ministerstvo financí ČR tomuto oprávněnému požadavku vyhovělo. V souvislosti se změnami programu jednání Poslanecké sněmovny  v důskledku pádu vlády však hrozilo, že připravená novela nebude projednána tak, aby mohla vstoupit v platnost dříve než řada gastronomických provozů bude nucena v důsledku krize a tím i snížené poptávky skončit s podnikáním. Společný lobbing AHR a ACK byl úspěšný, jak o tom svědčí icon dopis ministra pro místní rozvoj (592.9 KB).

 • 16.7.2009
 • Eva Mráčková

Co s udělováním českých víz v Kyjevě

Co s udělováním českých víz v Kyjevě Předseda ACK V.Sivek požádal ministra zahraničních věcí o řešení situace, kdy ZÚ Kyjev přestal od března udělovat ukrajinským CK akreditace k českým vízům, což znehodnocuje veškerý nábor turistů do ČR, zvl. v době krize, kdy ostatní země prezentují turistům naopak výhody. O podporu v této věci požádal ministra pro místní rozvoj. Jeho odpověď naleznete níže. ACK očekává, že od ministerstva zahraničí obdrží jasnou zprávu, kdy přestanou uvedené technicko-organizační záležitosti blokovat rozvoj incomingu do České republiky v tom směru, že ukrajinské cestovní kanceláře, které se nově rozhodly zařadit do své nabídky Českou republiku, nemají šanci získat pro své turisty víza. Tím je znehodnoceno náborové úsilí českých cestovních kanceláří a výdaje na účasti na veletrzích, workshopech a road show.icon Dopis MMR - víza Ukrajina (317.4 KB) 

 • 16.7.2009
 • Lenka Čechurová

Registrace CK pro vyřizování kanadských víz pro klienty ve Vídni

Informace  o registraci CK pro vyřizování kanadských víz pro klienty ve Vídni : Travel agencies registrationThe Visa Section of the Canadian Embassy in Vienna is pleased to offer Travel Agencies the possibility of submitting visa applications to its office for rapid processing.  A specific time for drop-off and pick-up will facilitate planning and limit the time required for each visit to Vienna.  The turnaround time for travel agencies will be initially set at 4 working days.  Travel agencies must be registered with the Visa Section as well as attend the information session.

 • 14.7.2009
 • Lenka Čechurová

Víza do Kanady - Asociace oslovila velvyslance Kanady v ČR

Předseda Asociace cestovních kanceláří České republiky Viliam Sivek odeslal dopis velvyslanci Kanady v České republice. V dopise uvedl nesouhlas se zavedením víz pro občany České republiky.

 • 3.7.2009
 • Lenka Čechurová

Asociace oslovila ministra - problém akreditací na Ukrajině

Viliam Sivek, předseda Asociace cestovních kanceláří České republiky, zaslal dopis ministrovi zahraničních věcí České republiky s žádostí o prověření aktuální situace při udělování akreditací cestovním kancelářím pro vyřizování víz na Ukrajině.

 • 26.6.2009
 • Lenka Čechurová

Předseda ACK ČR členem Dozorčí rady CzechTourism

Ke dni 12. června 2009 byl předseda Asociace pan Viliam Sivek jmenován řádným členem Dozorčí rady CzechTourism. Jedním z hlavních úkolů člena Dozorčí rady je  dohled nad činností CzechTourism z hlediska plnění úkolů vymezených statutem.

 • 24.6.2009
 • Lenka Čechurová

Pokles příjezdů do Řecka menší než se očekávalo

Předpokládané procentní snížení počtu turistů směřujících do Řecka letos nedosáhne na dvouciferné číslo, uvedl ministr Rozvoje cestovního ruchu Konstantinos Markopoulos na úterní tiskové konferenci.

 • 19.6.2009
 • Lenka Čechurová
Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: