ÍRÁN: Napjatá bezpečnostní situace

Vzhledem k aktuální politické a bezpečnostní situaci v Íránu Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje občanům cestujícím do země, aby před svým odjezdem využili systému DROZD, případně zaslali Velvyslanectví ČR v Teheránu itinerář cesty, kontaktní údaje na cestující osoby i na příbuzné v ČR.

VENEZUELA: Upozornění na zdravotní rizika

Ministerstvo zahraničních věci ČR upozorňuje na případná zdravotní rizika spojená s návštěvou Venezuely. Vzhledem k možnosti nákazy žlutou zimnicí na většině území státu se doporučuje očkování minimálně dva týdny před cestou do Venezuely.

 • 20.1.2010
 • Eva Mráčková

HAITI: Zemětřesení

Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně varuje před cestou na Haiti. Země postižená katastrofálním zemětřesením je v současné době bez komunikační infrastruktury, v důsledku zřícení velké části vládních budov a základních institucí je zcela ochromeno základní fungování veškerých bezpečnostních složek. Lékařská péče je zcela nedostupná a vzhledem k nedostatku všeho v celé zemi se zvyšuje již tak vysoké riziko přepadení či únosu.

 • 15.1.2010
 • Lenka Čechurová

ÍRÁN: Krátkodobá víza

 Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje občany ČR, že pokud cestují do Íránské islámské republiky letecky za účelem turistiky, mohou též obdržet vízum k pobytu do čtrnácti dnů na mezinárodním letišti v Íránu.

 • 8.1.2010
 • Lenka Čechurová

ÍRÁN: Zhoršení bezpečnostní situace

V posledních dnech v Íránu vážně eskaluje politické napětí, provázené policejním násilím ve větších městech v celé zemi. Bezprostřední další vývoj je nepředvídatelný, proto Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje odložit turistické cesty do země, které jsou orientované především na větší města.

 • 6.1.2010
 • Lenka Čechurová

Kanada rozšíří vízové služby v Praze

Praha, 10. prosince 2009 – Vláda Kanady rozšíří v prosinci služby pro žadatele o návštěvnické vízum v České republice, oznámil dnes kanadský ministr občanství, přistěhovalectví a multikulturalismu Jason Kenney.

 • 10.12.2009
 • Lenka Čechurová

Pražský filharmonický sbor Vás zve na vánoční koncerty

Pražský filharmonický sbor pořádá při příležitosti 75. výročí svého vzniku vánoční koncerty, které se budou konat 23. 12. 2009 v 17 a 19 hodin v historickém prostředí Betlémské kaple. Na programu bude Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby.

 • 10.12.2009
 • Michal Veber
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

Přidejte se k nám

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: