Projekt na podporu české gastronomie postoupil do další fáze

Projekt na podporu české gastronomie Czech Specials – Ochutnejte Českou republiku! vstupuje do další fáze. Repertoár typických českých a moravských jídel se rozšiřuje o osmdesát receptů. Certifikované restaurace nyní mají také větší výběr z národních specialit – vedle svíčkové budou moci nabízet třeba klasické vepřo knedlo zelo, bramboráky nebo rajskou omáčku.

Slovensko - Novinky na zimní sezonu

SVK_flagŘeditelka Slovenské agentury pro cestovní ruch Ing. Klára Badinková představila na veletrhu MADI novinky pro letošní zimní sezonu.

 • 9.11.2009
 • Lenka Čechurová

Bude letošní rok opravdu tak ztrátový, jak se všude říká?

  (3. listopadu 2009, veletrh MaDi) Podle nejnovějších údajů zveřejněných Českým statistickým úřadem se v hromadných ubytovacích zařízeních od začátku roku do srpna 2009 ubytovalo 5 606 175 turistů (českých i zahraničních). To představuje meziroční pokles o 316 tis. hostů (- 5,3 %). Nejvýraznější pokles byl v jarních měsících (březen mínus 12 %).

 • 3.11.2009
 • Michal Veber

Dominikánská republika na veletrhu MADI

Zastoupení národní turistické centrály Dominikánské republiky se oficiálně představí na veletrhu cestovního ruchu MADI, který se již tradičně bude konat v Praze ve dnech 3. – 5. listopadu 2009.

 • 2.11.2009
 • Lenka Čechurová

Sezona končí - využijte poslední možnost navštívit hrady a zámky

Osm státních hradů a zámků v Libereckém kraji (Bezděz, Frýdlant, Grabštejn, Hrubý Rohozec, Lemberk, Sychrov, Trosky, Zákupy) bude otevřeno pro veřejnost  po celý nadcházející víkend, tj. 31. 10. – 1. 11. 2009.

 • 30.10.2009
 • Lenka Čechurová

Na koho se obrátit, dojde-li ke zpoždění nebo zrušení letu, popř. odepření nástupu do letadla?

Odepření nástupu na palubu Dojde-li vinou dopravce k tomu, že odbavil k letu více cestujících než je v letadle místa, vyzve dopravce nejdříve dobrovolníky k odstoupení od jejich rezervací za náhradu podle podmínek s ním dohodnutých. Pokud se nepřihlásíte jako dobrovolník, dopravce vám musí vyplatit následující náhrady: 250 Euro při letu na vzdálenost 1500 km a kratší, 400 Euro při delším letu uvnitř EU a při letu mezi 1500 a 3500 km, 600 Euro při letu delším než 3500 km mimo EU. Náhradu lze snížit o polovinu v případě, že zpoždění vašeho odletu tímto nepřesáhne 2, respektive 3 a 4 hodiny, podle výše uvedených kategorií. Zároveň vám dopravce musí poskytnout: možnost volby mezi proplacením ceny letenky a náhradní přepravou do konečného místa určení, příp. i bezplatný let zpět do původního místa odletu, stravu a občerstvení, v případě nutnosti přenocování i ubytování v hotelu (včetně přepravy) a komunikační vybavení. Tato práva můžete uplatňovat na všechny lety v rámci EU, včetně charterových. Zrušení letu Obdobná pravidla pro odškodnění platí i v případě, když je váš let zrušen. Dopravce může mít rovněž povinnost vyplatit vám náhradu ve stejné výši, jako v případě odepření nástupu na palubu, pokud vám zrušení letu neoznámí s dostatečným předstihem. Rovněž byste měli být informováni o náhradní přepravě. Zpoždění letu Je – li Váš let zpožděn, závisí pomoc letecké společnosti na tom, jak velké zpoždění je a jak dlouhý je Váš let. Rozlišují se kategorie: zpoždění o 2 hodiny a více u letu kratšího než 1 500km, zpoždění o 3 hodiny a více v případě všech letů ve Společenství delších než 1 500 km a všech ostatních letů o délce 1 500 – 3 500 km, zpoždění o 4 hodiny a více v případě všech letů ve Společenství delších než 1 500 km a mimo Společenství delších než 3 500 km. Ve všech případech máte nárok na občerstvení a možnost poslat dvě zprávy. Je-li čas odletu alespoň o den později než čas původní, má cestující nárok na odvoz do hotelu. Ubytování si musí zaplatit sám a následně žádat jeho proplacení coby náhradu škody. Pokud jsou vám tato práva odepřena, neprodleně si stěžujte u společnosti, která let provozuje.

 • 29.10.2009
 • Lenka Čechurová

Dosud největší výstava o Josefu Čapkovi nabízí tisíc děl

Jízdárna Pražského hradu až do 17. ledna 2010 hostí dosud největší retrospektivní výstavu Josefa Čapka. V jednom prostoru je soustředěno na tisíc Čapkových děl - olejů, kreseb, grafik, karikatur, ilustrací, knižních obálek či scénografických návrhů.

 • 29.10.2009
 • Lenka Čechurová
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

Přidejte se k nám

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: