„Noční putování historií Kutné Hory“

České muzeum stříbra Vás srdečně zve na "Noční putování historií Kutné hory" v rámci již VI. Muzejní noci, která se odehraje tento pátek 21. května od 20.00. do 24.00 hod v objektech Hrádek, Tylův památník a Kamenný dům.

Řecko nezruší letištní taxu

Vlajka ŘeckoZájezdy do Řecka proto ani nezlevní ani se nebudou klientům vracet peníze. Vyplývá to na základě odpoledního jednání obou Asociací cestovních kanceláří a agentur s řeckým velvyslancem v ČR.Po dvou dnech zmatků s příchutí blamáže nám konečně Řecko oficiálně upřesnilo, jaké poplatky zruší v zájmu podpory cestovního ruchu. Původně deklarovaná letištní taxa, kterou platí klienti za odbavení letištěm, zrušena nebude. Právě tato částka činí z poplatků a tax, které jsou součástí zájezdu, nejvyšší položku v rozmezí 300 - 600 na osobu.

 • 14.5.2010
 • Eva Mráčková

Asociace představuje Botanickou zahradu v Tróji

Botanicka zahradaSekce Památek a významných turistických cílů Asociace cestovních kanceláří – prezentace Botanické zahrady v Tróji. O činnost v nově založené sekci  Památek a významných turistických cílů Asociace cestovních kanceláří České republiky je veliký zájem. Noví členové sekce přibývají a každý den se o naši práci zajímají další potenciální členové. 

 • 13.5.2010
 • Eva Mráčková

S cestovní kanceláří cestujete výhodněji

Oblak sopečného popela stejně jako stávka v Řecku prokázaly: kdo si zařídil svou cestu, ať už služební nebo na dovolenou, přes cestovní kancelář, byl ve výhodě. Cestovní kanceláře se staraly o své klienty v místech pobytu, přebookovávaly lety, obstarávaly náhradní dopravu, zajišťovaly místa v ubytovacích zařízeních i transfery, aby se turisté dostali domů bez starostí. Organizované cesty tak zabodovaly oproti těm individuálním a přispěly k nezkažené dovolené.

 • 12.5.2010
 • Lenka Čechurová

Asociace jednala s velvyslancem Řecka

Logo ACKZ iniciativy Asociace cestovních kanceláří České republiky (ACK ČR) se dnes uskutečnila schůzka předsedy asociace Viliama Siveka a místopředsedy Vladimíra Dolejše s velvyslancem Řecka J.E. p. Constantinosem Kokossisem k aktuální situaci pro cesty do Řecka. 

 • 12.5.2010
 • Michal Veber

Zástupci Asociace průvodců a Sdružení průvodců iniciovali tiskovou konferenci

Jolana VlckovaDne 6. května t.r. se uskutečnila tisková konference, kterou iniciovali zástupci Asociace průvodců a Sdružení průvodců.

 • 7.5.2010
 • Lenka Čechurová

Dovolená v Řecku bez obav

Vlajka ŘeckoAsociace cestovních kanceláří ujišťuje veřejnost, že se nemusí obávat kupovat si dovolenou v Řecku, které se díky svým krásám i milému přístupu k hostům stalo jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou. Současné nepokoje a problémy se týkají vesměs hlavního města Athény a jeho okolí, zatímco většina cílových míst dovolených se nachází na vzdálených místech, převážně na ostrovech, kde panují zcela jiné poměry, priority a nálady.

 • 6.5.2010
 • Lenka Čechurová
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

Přidejte se k nám

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: