Chcete do Kanady? Nezapomeňte na eTA!

Od 15. března 2016 zavedla Kanada pro všechny občany ze zemí, se kterými platí bezvízový styk, tzv. elektronickou registraci „eTA – electronic Travel Authorization“. Ta je nutná pro všechny, kdo se do Kanady dopraví letecky. Naopak tato povinnost neplatí při vstupu do země po zemi nebo příjezdu lodí. Registrace je určená pro dočasný pobyt, tedy například pro turisty, obchodníky nebo pracovníky na služebních cestách.

Pražský hrad - nový východ z Jižních zahrad

Počínaje dnešním dnem 21. srpna 2016 je opět otevřena branka mezi Jižními zahradami a Hradčanským náměstím. Provoz je jednosměrný - pouze východ z Jižních zahrad. Jižní zahrady se však otevřením této branky stávají opět plně průchozími od Opyše až po Hradčanské náměstí.

 • 21.8.2016
 • Michal Veber

Pražský hrad - aktuální informace

Aktuální informace pro průvodce a cestovní kanceláře o průběhu prohlídky na Pražském hradě  V současné době je možné do Pražského hradu vstoupit (vyjít z PH) čtyřmi vchody/východy. z Hradčanského náměstí vstup do Pražského hradu přes IV. nádvoří výstup z Pražského hradu bránou Gigantů V době střídání stráží ve 12 hodin - vstup i výstup přes IV. nádvoří Pražského hradu od Lvího dvora přes Prašný most po Starých zámeckých schodech - doporučujeme zejména pro skupiny studentů a mladší klienty. Odměnou za výstup po schodech je minimální nebo žádná fronta na vstupu do PH od letohrádku královny Anny - při vstupu u Belvedéru je možné možné projít Královskou zahradou (u vstupní kontroly jsou minimální nebo žádné fronty)

 • 18.8.2016
 • Michal Veber

ACK ČR exkluzivně u zahájení přímé linky Čcheng-tu - Praha

(Praha /Čcheng-tu, 12. srpna 2016) Na letišti v Chengdu Shuangliu International Airport právě probíhá slavnostní zahájení nového přímého letu společnosti Sichuan Airlines do Prahy. Linka bude obsluhována 2x týdně. Úvodní řeč pronesl i Michal Veber. Akce se účastní také ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade v Chengdu, pan Ladislav Graner.

 • 12.8.2016
 • Martina Košlíková

18. Setkání evropských průvodců a výroční valná hromada Evropské federace asociací turistických průvodců FEG

Česká republika hostí letos na podzim podruhé v historii Setkání evropských průvodců. Akce se bude konat v Brně, a to 15. - 20. listopadu 2016.

 • 3.8.2016
 • Martina Košlíková

Malta zažívá dobrý turistický rok, 10% nárust příjezdů turistů v první polovině roku oproti 2015 . Samotný červen se může pyšnit nárůstem počtu turistů o 5.8%, celkový nárůst přenocování je 8.6%, a útraty vzrostly o 4%

Příjezdový cestovní ruch na Maltě zažívá opět nárůst v prvním pololetí roku 2016 i v měsíci červnu. Výsledky zveřejnil National Statistics Office point. Po velmi úspěšné zimní sezoně, kdy na Maltě bylo velmi příjemné počasí a značný nárůst turistů se zaznamenal v nízké sezoně, vzestup počtu příjezdů stále pokračuje i v současné letní sezoně.

 • 29.7.2016
 • Martina Košlíková

Nepřehlédněte novou rubriku "Komentovali jsme"

Zavedli jsme pro Vás novou rubriku "Komentovali jsme." Zde naleznete mediální výstupy Asociace k aktuální situaci a k cestování. Nepřehlédněte ji!

 • 26.7.2016
 • Martina Košlíková
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

Přidejte se k nám

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: