Osobností cestovního ruchu se opět po 10 letech stal Viliam Sivek

Praha, veletrh Holiday World, 18.2.2016 – Prestižní ocenění Osobnost cestovního ruchu - Holiday World Award za rok 2015 převzal dnes na slavnostním zahájení veletrhu Holiday World Viliam Sivek, generální ředitel Sivek Hotels, předseda Fóra cestovního ruchu a předseda Asociace cestovních kanceláří. Zvolila jej porota složená z předních odborníků v cestovním ruchu. Titul Osobnost cestovního ruchu získal již podruhé, a to přesně po 10 letech.

Jak nenarazit v pracovně právních vztazích

Sazby pokut letos silně přitvrdily. Proto ACK ČR soustavně seznamuje členy, jak se vypořádat s novými povinnostmi i se situacemi, kde nejčastěji hrozí riziko. Tentokrát v pracovním právu.

 • 15.2.2016
 • Eva Mráčková

Newsletter Národního turistického úřadu Dominikánské republiky

Nabízíme vám aktuální newsletter Národního turistického úřadu Dominikánské republiky.

 • 12.2.2016
 • Martina Košlíková

Nové cíle turistů: Tádžikistán

V rámci 1. zasedání česko-tádžické Meziresortní stálé pracovní skupiny pro hospodářskou a průmyslovou spolupráci (MSPS) se setkal tajemník Asociace Michal Veber s Nazarzodou Rizo Shodikem, náměstkem předsedy Výboru pro mládež, sport a cestovní ruch při vládě Republiky Tadžikistán.

 • 28.1.2016
 • Martina Košlíková

TTG Travel Awards 2015: Hlasujte pro své favority v cestovním ruchu

Odborné noviny pro cestovní ruch TTG Czech pořádají prestižní anketu TTG Travel Awards již poosmnácté. Hlasování probíhá od 14. ledna do 3. února 2016. Nejlepší subjekty našeho cestovního ruchu můžete hodnotit v 16 kategoriích.

 • 28.1.2016
 • Martina Košlíková

Spolupráce ACK ČR a ČOI ke zvýšení ochrany klientů cestovních kanceláří

26.1. ústřední ředitel České obchodní inspekce Ing. Mojmír Bezecný a předseda Asociace cestovních kanceláří České republiky Viliam Sivek dohodli spolupráci obou subjektů s cílem dále kultivovat trh cestovního ruchu, radit snaživým a postihovat černé ovce.

 • 27.1.2016
 • Eva Mráčková

Vybírání palivových příplatků by mělo skončit na všech linkách

Vybírání palivového příplatku, jako dalšího poplatku (taxy) k ceně letenky, zavedly klasické letecké společnosti postupně od roku 2004 se zdůvodněním, že světové ceny ropy vzrostly natolik, že letecké společnosti si na přechodnou dobu musejí kompenzovat mimořádně vysoké náklady na letecké pohonné hmoty příplatkem, který však zruší, pokud se světové ceny ropy sníží a stabilizují se.

 • 22.1.2016
 • Michal Veber
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

Přidejte se k nám

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři:

 COT Business