Potřebuje dítě při cestě do zahraničí písemný souhlas rodičů, pokud cestuje bez jejich doprovodu?

Znáte, jaká jsou pravidla při cestě dítěte do zahraničí? Přečtěte si radu od Ministerstva zahraničních věcí ČR!

PROHLÁŠENÍ FÓRA CESTOVNÍHO RUCHU K NOVELE ZÁKONÍKU PRÁCE

(V Praze dne 25. dubna 2016) Fórum cestovního ruchu České republiky, jakožto hlavní sdružení většiny asociací, spolků a svazů působících v cestovním ruchu a zaměstnávajících minimálně 170 tis. lidí, je znepokojeno informacemi, které pronikají přes média o chystané novele zákoníku práce připravované Ministerstvem práce a sociálních věcí. Namísto aktivní politiky zaměstnanosti, řešení nedostatku kvalifikovaných pracovních sil, potírání nekalých praktik při zaměstnávání či dalších problémů na trhu práce, se Ministerstvo snaží vytvářet ještě komplikovanější předpisy, než momentálně jsou a snaží se co nejvíce svých povinností přenést na zaměstnavatele.

 • 25.4.2016
 • Martina Košlíková

TZ: Prodej zájezdů stoupá, oblíbená letoviska jsou bezpečná

(Praha, 21. dubna 2016) Prodej zájezdů se během posledních týdnů v České republice i v celé Evropě zvyšuje. Z aktuálního průzkumu Asociace cestovních kanceláří České republiky vyplývá, že mnoho českých rodin má již své místo příští dovolené vybrané a nákupy zájezdů neodkládají. V oblíbených destinacích panuje klid a letoviska jsou připravena na letní sezonu.

 • 21.4.2016
 • Martina Košlíková

NPÚ ruší zákaz fotografování na českých hradech a zámcích, které jsou v jejich správě.

Přečtěte si pravidla! Pozor ale na pořizování fotografií z Pražského hradu nebo na Karlově mostu!  

 • 19.4.2016
 • Martina Košlíková

TZ: Za dražšími hotely na Jadran. Nový trend českých turistů

(Praha 14. dubna 2016) Chorvatsko je stálicí pro letní dovolenou českých turistů a v souvislosti s bezpečnostní situací ve světě se jeho potenciál i nadále zvyšuje. Češi začínají objevovat nová místa a požadují kvalitnější služby.

 • 14.4.2016
 • Martina Košlíková

Poděkování Asociaci: Památník Lidice

Dne 24. března 2016 obdržela Asociace cestovních kanceláří ČR děkovný dopis od Památníku Lidice za možnost prezentace na letošních mezinárodních veletrzích cestovního ruchu "Go" a "RegionTour" v Brně a "Holiday World" v Praze.

 • 12.4.2016
 • Martina Košlíková

Dohoda v Bruselu významně ovlivní nadcházející turistickou sezonu v Řecku

Praha 5. dubna 2016. Země Evropské unie sjednaly dohodu s Tureckem o relokaci migrantů. S platností od 4. dubna se budou všichni ilegální migranti převážet z řeckého území do Turecka.

 • 5.4.2016
 • Martina Košlíková
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

Přidejte se k nám

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

Dovolená a Region, Lázeňství 2017
Regiony České republiky 2017
Czech Travel Market

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: