ACK ČR exkluzivně u zahájení přímé linky Čcheng-tu - Praha

(Praha /Čcheng-tu, 12. srpna 2016) Na letišti v Chengdu Shuangliu International Airport právě probíhá slavnostní zahájení nového přímého letu společnosti Sichuan Airlines do Prahy. Linka bude obsluhována 2x týdně. Úvodní řeč pronesl i Michal Veber. Akce se účastní také ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade v Chengdu, pan Ladislav Graner.

18. Setkání evropských průvodců a výroční valná hromada Evropské federace asociací turistických průvodců FEG

Česká republika hostí letos na podzim podruhé v historii Setkání evropských průvodců. Akce se bude konat v Brně, a to 15. - 20. listopadu 2016.

 • 3.8.2016
 • Martina Košlíková

Malta zažívá dobrý turistický rok, 10% nárust příjezdů turistů v první polovině roku oproti 2015 . Samotný červen se může pyšnit nárůstem počtu turistů o 5.8%, celkový nárůst přenocování je 8.6%, a útraty vzrostly o 4%

Příjezdový cestovní ruch na Maltě zažívá opět nárůst v prvním pololetí roku 2016 i v měsíci červnu. Výsledky zveřejnil National Statistics Office point. Po velmi úspěšné zimní sezoně, kdy na Maltě bylo velmi příjemné počasí a značný nárůst turistů se zaznamenal v nízké sezoně, vzestup počtu příjezdů stále pokračuje i v současné letní sezoně.

 • 29.7.2016
 • Martina Košlíková

Nepřehlédněte novou rubriku "Komentovali jsme"

Zavedli jsme pro Vás novou rubriku "Komentovali jsme." Zde naleznete mediální výstupy Asociace k aktuální situaci a k cestování. Nepřehlédněte ji!

 • 26.7.2016
 • Martina Košlíková

Užitečné tipy, jak sbalit kufr do letadla a na co se připravit, aby vás nezaskočila bezpečnostní kontrola

Nenechte si ujít užitečný návod Letiště Praha! Nyný Vás bezpečnostní kontroly na letišti nezaskočí!

 • 26.7.2016
 • Martina Košlíková

Fórum cestovního ruchu ČR podporuje zvyšování kvality služeb v oblasti cestovního ruchu

Fórum cestovního ruchu ČR si je vědomo důležitosti v přístupu ke kvalitě služeb, a to i v oblasti cestovního ruchu. Své odborné znalosti proto nabízí nejen při opětovném rozvoji Českého systému kvality služeb, ale také na Slovensku, které je na prahu samotné realizace.

 • 12.7.2016
 • Martina Košlíková

Nejvyšší soud ČR o odpovědnosti cestovní kanceláře za škodu na věcech vnesených do ubytovacích prostor v rámci zájezdu

Občanský zákoník rozlišuje mezi různými druhy povinností k náhradě škody. Jednou z nich je povinnost cestovní kanceláře nahradit zákazníkovi škodu způsobenou porušením smlouvy o zájezdu. Jinou je povinnost ubytovatele nahradit škodu na věcech vnesených do ubytovacích prostor. Nejvyšší soud ve svém nedávném rozsudku ze dne 30. 3. 2016 vysvětlil jak spolu tyto dvě povinnosti k náhradě škody souvisí v případě, že došlo k odcizení věcí klienta z hotelu v průběhu zájezdu.

 • 1.7.2016
 • Martina Košlíková
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

Přidejte se k nám

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

Dovolená a Region, Lázeňství 2017
Regiony České republiky 2017
Czech Travel Market

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: