Business trip ACK ČR do Maďarska – inspirace pro programy

Maďarsko si díky termálním lázním získává stále více příznivců. Jenže ležení nebo skotačení v teplé vodě je pro úspěšnou nabídku cestovních kanceláří málo. Business trip ACK ČR přinesl inspiraci, na co vše turisty navnadit.

Březnový Klubový den ACK ČR: Reklama a internet

Březnový Klubový den ACK ČR: Reklama a internetPraktické shrnutí, co sledovat, kdy, kam a jak umísťovat, aby se optimálně vyvážil poměr výkon/cena, co a jak lze pořídit zdarma a další užitečné rady dal členům ACK ČR předseda internetové sekce Petr Pěcha 25.3. v restauraci ve Fashion Arena Outlet Prague.    

 • 23.4.2015
 • Eva Mráčková

Prezentační den pro cestovní kanceláře

Dne 9. února 2015 se ve spolupráci s Asociací cestovních kanceláří uskutečnil v Památníku Lidice prezentační den pro cestovní kanceláře. Bližší informace naleznete níže.

 • 16.3.2015
 • Lenka Čechurová

Zakázané nekalé obchodní praktiky

I na služby cestovní kanceláře a cestovní agentury se vztahuje § 4 zákona o ochraně spotřebitele, podle kterého je zakázáno užívání nekalých obchodních praktik při nabízení nebo poskytování služeb či práv. Co to vlastně nekalá obchodní praktika vůči spotřebiteli je a jakým následkům se vystavuje obchodník, který se nekalých obchodních praktik dopouští.

 • 6.2.2015
 • Eva Mráčková

Klubový den ACK ČR - Předcházet problémům v BOZP

Manažeři cestovních kanceláří a agentur mají ve shonu starostí s cestovním ruchem sklon zapomínat na povinnosti kladené obecně platnými zákony. ACK ČR proto na Klubovém dnu přehledně seznámila s těmi úskalími BOZP, které by mohly přijít draho i těm nejmenším firmám.

 • 2.2.2015
 • Eva Mráčková

Zákaz diskriminace x možnost odmítnout problémového klienta

Jak (legálně) odmítnout problémového klienta? Téma odmítnutí klienta úzce souvisí s otázkou zákazu diskriminace, což je povinnost, kterou prodávajícím ukládá § 6 zákona o ochraně spotřebitele. Co tento zákaz znamená a jsou z něj výjimky?  

 • 6.1.2015
 • Eva Mráčková

Letní sezona dopadla lépe než loni a výhled na zimu je optimistický!

(Praha, 23. října 2014) Jak vyplývá z aktuálních čísel cestovních kanceláří, byla letní sezona oproti loňskému roku lepší. Na domácí půdě o tom svědčí i výborná návštěvnost památek.

 • 24.10.2014
 • Lenka Čechurová
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

Přidejte se k nám

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: