ACK ČR podepsala Memorandum o spolupráci s Vietnamskou asociací cestovních kanceláří (VISTA)

Během právě uskutečněného mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITE HCMC 2015 v Ho Či Minově městě byla dojednána bližší spolupráce mezi asociacemi cestovních kanceláří ACK ČR a VISTA.

Ochrana CK nebo CA jako slabší smluvní strany

Termín „slabší smluvní strana“ má svůj význam nejen ve vztazích B2C, ale i ve vztazích B2B. Za jakých okolností může být cestovní agentura nebo cestovní kancelář pravděpodobně slabší smluvní stranou, jaká práva jí z toho postavení plynou a jaké jsou následky zneužití jejího slabšího postavení.

 • 10.9.2015
 • Eva Mráčková

Tunisko zrušilo odletové taxy

Dle informací Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch (ONTT) byla od 31.srpna 2015 zrušena odletová taxa z Tuniska. Tato taxa byla v platnosti od loňského října v částce 30 DT/osoba.

 • 1.9.2015
 • Martina Košlíková

Egypt má nové zastoupení v Praze

Egyptská centrála cestovního ruchu (ETA) nedávno otevřela svou novou kancelář v Praze-České republice. Aktivity bude vyvíjet nejen v České republice, ale také na Slovensku, Ukrajině, v Maďarsku, Rumunsku, Srbsku a v Gruzii.

 • 24.8.2015
 • Martina Košlíková

Česko nezvládlo zavedení Vízového informačního systému na Ukrajině

K 23. červnu 2015 došlo k dlouho očekávanému kroku, zavedení Vízového informačního systému, kdy každý žadatel o české vízum musí nově poskytnout otisky prstů a digitální fotografii. I přesto, že se jednalo o dlouho připravovaný krok, Česká republika podle tuzemských a ukrajinských cestovních kanceláří tento přechod nezvládla a počty vyřízených žádostí prudce poklesly.

 • 6.8.2015
 • Martina Košlíková

ACK ČR podepsala etický kodex UNWTO

U příležitosti návštěvy generálního tajemníka Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) Taleba Rifaie v České republice, během které byla dohodnuta spolupráce na období 2015 – 2017, se ACK připojila k Etickému kodexu UNWTO.

 • 5.8.2015
 • Martina Košlíková

Hotelová společnost Viliam Sivek – SIVEK HOTELS - inzerát na pracovní pozici: pracovník na pozici Sales &Reservations Coordinator

Hotelová společnost Viliam Sivek – SIVEK HOTELS,  držitel certifikátu kvality Českého systému kvality služeb, přijme do svých řad pracovníka na pozici Sales &Reservations Coordinator. Staňte se součástí našeho týmu!

 • 4.8.2015
 • Martina Košlíková
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

Přidejte se k nám

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: