Pařížská muzea opět otevřena

Dnes ve 13 hodin došlo v Paříži k otevření muzeí, galerií a dalších turistických cílů, které byly uzavřeny po teroristických útocích. Později odpoledne bude otevřena také Eiffelova věž. Běžný život se pomalu vrací k normálu. Podle informací francouzské ministryně kultury Fleur Pellerin bude u všech turistických cílů zvýšena ostraha.

Velký zájem o B2B veletrh Travel Meeting Point byl potvrzen

I druhý ročník B2B veletrhu Travel Meeting Point svou návštěvností potvrdil, že o tuto formu sjednávání obchodní spolupráce je velký zájem.

 • 4.11.2015
 • Martina Košlíková

Letecká společnost Travel Service oznámila změnu v podávání cateringu

Upozornění: Letecká společnost Travel Service oznámila změnu cateringu podávaného na linkách Travel Service a Smart Wings. Pro sezónu 2016 bude u všech letů kratších 3 hodiny poskytováno občerstvení pouze formou možnosti nákupu na palubě letadla, tzv. buy on board.

 • 16.10.2015
 • Martina Košlíková

Ochrana cestovní kanceláře nebo cestovní agentury jako slabší smluvní strany

Termín „slabší smluvní strana“ má svůj význam nejen ve vztazích B2C, ale i ve vztazích B2B;  za jakých okolností může být cestovní agentura nebo cestovní kancelář pravděpodobně slabší smluvní stranou, jaká práva jí z toho postavení plynou a jaké jsou následky zneužití jejího slabšího postavení.

 • 9.10.2015
 • Eva Mráčková

ACK ČR podepsala Memorandum o spolupráci s Vietnamskou asociací cestovních kanceláří (VISTA)

Během právě uskutečněného mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITE HCMC 2015 v Ho Či Minově městě byla dojednána bližší spolupráce mezi asociacemi cestovních kanceláří ACK ČR a VISTA.

 • 16.9.2015
 • Martina Košlíková

Ochrana CK nebo CA jako slabší smluvní strany

Termín „slabší smluvní strana“ má svůj význam nejen ve vztazích B2C, ale i ve vztazích B2B. Za jakých okolností může být cestovní agentura nebo cestovní kancelář pravděpodobně slabší smluvní stranou, jaká práva jí z toho postavení plynou a jaké jsou následky zneužití jejího slabšího postavení.

 • 10.9.2015
 • Eva Mráčková

Tunisko zrušilo odletové taxy

Dle informací Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch (ONTT) byla od 31.srpna 2015 zrušena odletová taxa z Tuniska. Tato taxa byla v platnosti od loňského října v částce 30 DT/osoba.

 • 1.9.2015
 • Martina Košlíková
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

Přidejte se k nám

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: